Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Małopolska: Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi ze szpitala w Miechowie

0
Podziel się:

3.3.Kraków (PAP) - Myślenicka prokuratura skierowała do sądu w
Miechowie akt oskarżenia przeciwko ordynatorowi oddziału
ginekologiczno-położniczego szpitala w Miechowie, podejrzanemu o
przyjmowanie korzyści majątkowych - poinformowała w piątek PAP
rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej Bogusława
Marcinkowska.

*3.3.Kraków (PAP) - Myślenicka prokuratura skierowała do sądu w Miechowie akt oskarżenia przeciwko ordynatorowi oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Miechowie, podejrzanemu o przyjmowanie korzyści majątkowych - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska. *

Lekarz Zygmunt M. żądał i przyjmował łapówki w zamian za zabiegi medyczne lub objęcie pacjentek ponadstandardową opieką. Prokuratura zarzuca ordynatorowi, że od sierpnia 1999 r. do czerwca 2005 r. przyjął 19 łapówek i żądał jednej. Kwoty, jakie dostawał, były różne - od 40 zł do 1500 zł.

"Z zeznań świadków wynika, że lekarz wprost żądał korzyści majątkowej albo swoim zachowaniem - brakiem zainteresowania pacjentką, powstrzymywaniem się od wyjaśnień, dotyczących stanu zdrowia pacjentek, sugerowaniem, że musi iść na urlop, lekceważeniem pacjentek - uzależniał wykonanie zabiegów medycznych i opiekę od otrzymania pieniędzy" - powiedziała PAP Marcinkowska.

Jeden z zarzutów dotyczy przyjęcia 100 zł, a potem jeszcze 500 zł za wykonanie pacjentce cesarskiego cięcia, inny zarzut - przyjęcia łapówki za zabieg usunięcia ciąży, konieczny z powodów medycznych.

Zygmunt M. początkowo nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, później przyznał się, ale skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Wobec lekarza zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

wos/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)