Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolska: Była naczelniczka Urzędu Skarbowego poszukiwana ENA

0
Podziel się

Europejskim nakazem aresztowania (ENA)
poszukuje krakowska prokuratura byłej naczelniczki urzędu
skarbowego w Chrzanowie (Małopolska) Krystyny B. Nakaz taki wydał
na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Krakowie - poinformował PAP
w piątek rzecznik sądu Andrzej Almert.

bDToTVKJ

Europejskim nakazem aresztowania (ENA) poszukuje krakowska prokuratura byłej naczelniczki urzędu skarbowego w Chrzanowie (Małopolska) Krystyny B. Nakaz taki wydał na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Krakowie - poinformował PAP w piątek rzecznik sądu Andrzej Almert.

Prokuratura zarzuciła Krystynie B., że między czerwcem 2005 roku a styczniem 2006 roku jako naczelniczka urzędu skarbowego przyjęła korzyść majątkową w kwocie nie mniejszej niż 210 tys. zł, w zamian za działania, które doprowadziły do powstania szkody Skarbu Państwa nie mniejszej niż 409 tys. zł.

W śledztwie obok byłej naczelniczki podejrzane są jeszcze trzy osoby, w tym właścicielka firmy, która wyłudziła - zdaniem prokuratury - co najmniej 409 tys. podatku VAT, dzieląc się blisko połową tej kwoty z ówczesną naczelniczką urzędu skarbowego.

bDToTVKL

Jak przypominała "Gazeta Krakowska", Krystyna B. w 2000 roku była autorką doniesienia przeciwko ówczesnemu posłowi AWS Kazimierzowi Poznańskiemu, zarzucając mu płatną protekcję. W zamian za pomoc w uzyskaniu przez nią nominacji na naczelniczkę urzędu skarbowego miał domagać się od niej funduszy na kampanię prezydencką. Za to przestępstwo b. poseł został skazany.

Według gazety, swoje odwołanie z funkcji naczelniczki w kwietniu tego roku Krystyna B. wiązała właśnie z tą sprawą. Uważała, że jej odwołanie było niesprawiedliwe. Twierdziła, że ma kwalifikacje do sprawowania takiej funkcji (ukończone dwa fakultety, doktorat w trakcie, mianowanie na urzędnika służby cywilnej). Za jej rządów chrzanowska skarbówka zyskała też tytuł przyjaznego urzędu. (PAP)

hp/ malk/

bDToTVLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)