Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolska: Drogowcy przebudowali skrzyżowanie DK 52 w Barwałdzie

0
Podziel się

Drogowcy zakończyli przebudowę skrzyżowania w Barwałdzie Górnym
(Małopolskie) w ciągu drogi krajowej 52, łączącej Bielsko-Białą z podkrakowskim węzłem drogowym w
Głogoczowie - poinformowali we wtorek przedstawiciele firmy Skanska, która wykonała prace.

bDAQotQR

Drogowcy zakończyli przebudowę skrzyżowania w Barwałdzie Górnym (Małopolskie) w ciągu drogi krajowej 52, łączącej Bielsko-Białą z podkrakowskim węzłem drogowym w Głogoczowie - poinformowali we wtorek przedstawiciele firmy Skanska, która wykonała prace.

Przebudowane skrzyżowanie łączy krajową 52 z drogą powiatową K1705 z Barwałdu przez Strzyszów do Zembrzyc. W tym rejonie radykalnie zwiększy bezpieczeństwo podróżujących i pieszych.

Drogowcy przebudowali około 400 metrów szosy. "Roboty objęły budowę skrzyżowania kanalizującego ruch kołowy w miejscu włączenia drogi powiatowej. Zlikwidowaliśmy także stare zatoki autobusowe, a w ich miejsce wybudowaliśmy nowe, spełniające obowiązujące normy" - powiedział Krzysztof Jelonek, menedżer projektu z firmy Skanska.

bDAQotQT

Drogowcy umocnili nawierzchnię drogi krajowej, a także położyli nową na poszerzeniach jezdni w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową oraz w nowych zatokach autobusowych. Powstały wysepki z przejściami dla pieszych oraz chodniki, co zasadniczo poprawi poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Barwałdzie Górnym. Przebudowa skrzyżowania wymagała również budowy kanalizacji opadowej pod chodnikami po obu stronach jezdni.

Prace trwały od października. Inwestycja kosztowała 1,3 mln zł brutto. Sfinansowała ją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. (PAP)

szf/ mki/

bDAQotRu
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)