Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolska i kraj żyliński wspólnie modernizują przygraniczną drogę

0
Podziel się

Województwo małopolskie wspólnie ze słowackim krajem żylińskim rozpoczęły
modernizację przygranicznej drogi, która łączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Inwestycja
pod nazwą "Orawska Droga" jest współfinansowana ze środków unijnych.

bEgXISrV

Województwo małopolskie wspólnie ze słowackim krajem żylińskim rozpoczęły modernizację przygranicznej drogi, która łączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Inwestycja pod nazwą "Orawska Droga" jest współfinansowana ze środków unijnych.

Małopolska wraz ze słowackim sąsiadem zmodernizuje około 15-kilometrową drogę biegnącą przez Jabłonkę, Lipnicę Wielką, Bobrov i Zubrohlava. Inwestycja ma być gotowa za dwa lata.

Droga będzie remontowa w kilku etapach, za które odpowiadają poszczególni partnerzy. Województwo zmodernizuje drogę wojewódzką nr 962 z Jabłonki przez Lipnicę Wielką do granic państwa, a Słowacy wyremontują drogę na odcinku Zybrohlava do granic państwa oraz most na potoku Bobroviec i wybudują rondo. Dołoży się także gmina Bobrov, która będzie odpowiadać za budowę chodnika i kanalizacji deszczowej na swoim terenie.

bEgXISrX

Jak podkreślają władze województwa małopolskiego, w efekcie przedsięwzięcia powstanie nowa trasa turystyczna, która pozwoli Słowakom odkryć uroki polskiej Orawy. Nowe połączenie będzie także alternatywą dla głównego korytarza drogowego wiodącego przez Chyżne.

Małopolska wspólnie ze słowackim sąsiadem pozyskała na inwestycję środki unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2012. (PAP)

rgr/ drag/

bEgXISsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)