Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolska: Zarzut dla kierowcy, który zabił dwóch nastolatków

0
Podziel się

Zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku, w którym zginęło dwóch
nastolatków, usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze 40-letni Dariusz C. - poinformowała PAP
rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

bEhyUhqt

Zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku, w którym zginęło dwóch nastolatków, usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze 40-letni Dariusz C. - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Do wypadku doszło we wtorek o godz. 18.50 w Opatkowicach pod Proszowicami (Małopolska). Kierowca volkswagena passata uderzył w trójkę nastolatków, idących poboczem drogi. Dwóch chłopców w wieku 16 i 18 lat zginęło na miejscu, trzeci trafił do szpitala, ale nie odniósł większych obrażeń. Badanie wykazało, że kierowca miał blisko 1,4 promila alkoholu we krwi.

"Prokuratura postawiła kierowcy zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości" - powiedziała prok. Marcinkowska.

bEhyUhqv

Podczas przesłuchania podejrzany potwierdził fakt wypadku, ale w wyjaśnieniach podał, że chłopcy szli nieprawidłową stroną szosy. Powiedział również, że od 18 lat posiada prawo jazdy, zna tę drogę i wie, że często dochodzi tam do wypadków.

Prokuratura postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. W przypadku uznania winy przez sąd, kierowcy grozi kara od roku do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

hp/ abr/ gma/

bEhyUhqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)