Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.11.2013 09:07

Małopolskie: 10 podejrzanych o przemyt hurtowych ilości papierosów

10 osób, zajmujących się przemytem hurtowych ilości wyrobów tytoniowych zza wschodniej granicy oraz wprowadzaniem ich do obrotu na terenie prawie całej Polski zatrzymali krakowscy funkcjonariusze CBŚ i Straży Granicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

10 osób, zajmujących się przemytem hurtowych ilości wyrobów tytoniowych zza wschodniej granicy oraz wprowadzaniem ich do obrotu na terenie prawie całej Polski zatrzymali krakowscy funkcjonariusze CBŚ i Straży Granicznej.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacowane są na 4 mln zł.

"Funkcjonariusze zabezpieczyli także około 1 mln. sztuk nielegalnych papierosów oraz skażony alkohol" - powiedział w czwartek PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec pozostałych zastosowano dozór policyjnych, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Skomasowana akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego przez funkcjonariuszy CBŚ w Krakowie oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Według ustaleń, przemycane papierosy i krajanka tytoniowa pochodziły z Ukrainy. Zajmująca się tym grupa była bardzo dobrze zorganizowana i zhierarchizowana. Na jej czele stał 36-letni mieszkaniec woj. lubelskiego, a w skład grupy wchodzili obywatele Polski oraz m.in. obywatel Armenii, Azerbejdżanu oraz Ukrainy.

Przemycony towar przechowywany był w specjalnie wynajętych do tego celu magazynach oraz garażach na terenie całego kraju. Z tych miejsc towar był dostarczany do odbiorów półhurtowych, a następnie wprowadzano go do obrotu detalicznego.

Policjanci szacują, że grupa w okresie swej rocznej działalności mogła wprowadzić na czarny rynek co najmniej 5 mln sztuk papierosów oraz co najmniej pół tony krajanki tytoniowej o wartości 3 mln złotych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zajęto mienie podejrzanych w wysokości 1,5 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania. (PAP)

hp/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz