Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Ok. 500 interwencji w związku ze skutkami halnego

0
Podziel się

Łącznie ok. 500 razy interweniowali małopolscy strażacy od wtorku do czwartku
w związku ze skutkami silnego wiatru halnego. Żywioł już ustał - poinformował w piątek rzecznik
prasowy wojewody małopolskiego Jan Brodowski.

bEqsZqjp

Łącznie ok. 500 razy interweniowali małopolscy strażacy od wtorku do czwartku w związku ze skutkami silnego wiatru halnego. Żywioł już ustał - poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Jan Brodowski.

W Tatrach wiatr w porywach osiągał prawie prędkość 180 km na godzinę. Spowodował liczne uszkodzenia oraz straty. Tylko w czwartek strażacy interweniowali ok. 70 razy, zabezpieczając głównie uszkodzone poszycia dachowe na budynkach oraz w celu usunięcia zwalonych drzew stwarzających zagrożenie.

Najwięcej szkód żywioł poczynił w powiatach tatrzańskim, nowosądeckim, suskim i nowotarskim, a także, w mniejszym stopniu, w wadowickim, myślenickim i oświęcimskim.

bEqsZqjr

Zgodnie z informacją dystrybutora energii elektrycznej większość awarii usunięto w czwartek do godz. 12:00, oprócz powiatu tatrzańskiego, gdzie do godz. 20:00 przywrócono awaryjne funkcjonowanie wszystkich linii wysokiego i średniego napięcia. Bez prądu pozostaje nadal ok. 500 odbiorców. Usuwanie awarii jest kontynuowane w piątek.

"W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, terenowymi oraz zbyt dużą liczbą zgłoszeń nie udało się zabezpieczyć wszystkich uszkodzonych poszyć dachowych oraz usunąć powstałych awarii linii energetycznej. W związku z tym działania naprawcze oraz szczegółowe szacowanie szkód i strat będą kontynuowane w najbliższych dniach" - napisał w komunikacie przesłanym PAP rzecznik wojewody małopolskiego. (PAP)

bko/ pz/

bEqsZqjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)