Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Małopolskie: Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry

0
Podziel się:

Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry - to tytuł cyklu edukacyjnego
mającego poszerzyć wiedzę na temat Tatr wśród młodych mieszkańców Podtatrza. Projekt realizuje
Tatrzański Park Narodowy (TPN) i jego odpowiednik po stronie słowackiej.

Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry - to tytuł cyklu edukacyjnego mającego poszerzyć wiedzę na temat Tatr wśród młodych mieszkańców Podtatrza. Projekt realizuje Tatrzański Park Narodowy (TPN) i jego odpowiednik po stronie słowackiej.

"Opracowane przez przyrodników materiały edukacyjne w sposób przejrzysty i prosty przedstawiają wyjątkowość tatrzańskiej przyrody, historię regionu oraz uczą odpowiedniego zachowania w górach i zwracają uwagę na zagrożenia związane z nadmierną presją turystyczną" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej dyrektor TPN, Paweł Skawiński.

"Te materiały uatrakcyjnią lekcje i pozwolą w łatwy i przyjemny sposób zaznajomić się z tematem gór" - dodał.

W ramach projektu przygotowanych zostało 20 tematów zajęć skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Tematy te będą realizowane podczas zajęć szkolnych. Wszystkie materiały zostały wydane w dwóch językach, polskim i słowackim.

Do nauczycieli z podtatrzańskich miejscowości po obu stronach Tatr trafiły już ciekawie opracowane materiały do nauczania. Wśród nich znalazły się plansze edukacyjne, płyty DVD z prezentacjami multimedialnymi, a także 20 ciekawych zeszytów ćwiczeń podzielonych na różne zagadnienia związane z Tatrami.

Dzięki projektowi TPN uczniowie z Podtatrza będą mogli poznać np. topografię Tatr, górską roślinność i zwierzęta a także kulturę pasterską nieodłącznie związaną z górami oraz poznać historię swojego regionu.

Projekt realizowany przez polski i słowacki Park Narodowy jest w 85 proc. finansowany z funduszy unijnych. Koszt całego projekty wyniósł 40 tys. euro. (PAP)

szb/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)