Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Prezydent Tarnowa Ryszard Ś. pozostanie w areszcie

0
Podziel się

Prezydent Tarnowa Ryszard Ś. pozostanie w areszcie, pomimo wpłacenia przez
rodzinę 250 tys. zł poręczenia majątkowego - zadecydował w czwartek sąd w Nowym Sączu, rozpoznając
zażalenie krakowskiej prokuratury.

bEhygkut

Prezydent Tarnowa Ryszard Ś. pozostanie w areszcie, pomimo wpłacenia przez rodzinę 250 tys. zł poręczenia majątkowego - zadecydował w czwartek sąd w Nowym Sączu, rozpoznając zażalenie krakowskiej prokuratury.

Na skutek zażalenia krakowskiej prokuratury Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zmienił postanowienie sądu rejonowego o przedłużeniu aresztu Ryszardowi Ś. do 27 marca w punkcie, mówiącym o możliwości odzyskania przez niego wolności po wpłaceniu 250 tys. zł. Orzekł, że Ryszard Ś. nie może wcześniej wyjść na wolność.

20 grudnia sąd w Nowym Sączu na wniosek krakowskiej prokuratury przedłużył areszt wobec prezydenta Tarnowa o kolejne trzy miesiące. Zastrzegł jednak, że może on odzyskać wolność po wpłaceniu 250 tys. zł poręczenia majątkowego. Tuż przed świętami rodzina wpłaciła takie poręczenie i Ryszard Ś. mógłby odzyskać wolność po 27 grudnia, bo wtedy upływał czas trzymiesięcznego aresztu orzeczonego wobec podejrzanego pod koniec września.

bEhygkuv

Na takie rozwiązanie zażaliła się krakowska prokuratura podkreślając, że dla dobra śledztwa Ryszard Ś. powinien pozostać w areszcie. Złożyła wniosek, by do czasu rozpoznania tego zażalenia wstrzymać możliwość opuszczenia aresztu przez Ryszarda Ś. Sąd w Nowym Sączu przychylił się do tego wniosku. Prezydent Tarnowa święta i Nowy Rok spędził w areszcie.

W czwartek Sąd Okręgowy uznał, że Ryszard Ś. powinien zostać w areszcie do 27 marca.

Ryszard Ś. został zatrzymany 27 września; usłyszał wtedy zarzut przyjęcia w 2010 r. od przedstawicieli jednej z firm budowlanych 50 tys. zł (obecnie prokuratura zarzuca mu przyjęcie 70 tys. zł) w zamian za przychylność dla tej firmy przy przetargach na wykonanie robót drogowych. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie podaje bliższych informacji.

bEhygkuB

Uwolnienia Ryszarda Ś. na święta w związku z wpłaceniem poręczenia majątkowego przez rodzinę domagało się w liście do prokuratury Stowarzyszenie Tarnowianie. Platforma Obywatelska zapowiedziała zerwanie koalicji w Radzie Miasta Tarnowa ze Stowarzyszeniem Tarnowianie.

Zatrzymania w tej sprawie są efektem śledztwa prowadzonego przez krakowską delegaturę ABW pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a dotyczącego przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych w związku z inwestycjami drogowymi realizowanymi na terenie Tarnowa. Zarzuty usłyszało do tej pory pięć osób.

Na wątek korupcyjny prokuratura trafiła w śledztwie dotyczącym zmowy przetargowej związanej z budową połączenia al. Jana Pawła II z węzłem Krzyż autostrady A4 w Tarnowie.(PAP)

hp/ bno/ jbr/

bEhygkuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)