Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Tatry pustoszeją, pogoda nadal sprzyja turystom

0
Podziel się

W Tatrach są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki. W czwartek rano
na Kasprowym Wierchu było 5 stopni C, weekend w górach zapowiada się pogodnie i ciepło. Na szlakach
jest już mniejszy ruch.

bEhDvblx

W Tatrach są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki. W czwartek rano na Kasprowym Wierchu było 5 stopni C, weekend w górach zapowiada się pogodnie i ciepło. Na szlakach jest już mniejszy ruch.

"Po górskich szlakach wędrują już tylko indywidualni turyści, korzystając z dobrej pogody. Ma się ona utrzymać przez następny tydzień" - powiedziała PAP Mirosława Kwiatkowska z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Ratownicy górscy przypominają, że dni są coraz krótsze, a poranki i wieczory zimne, dlatego trasy wycieczek należy planować tak, aby zakończyć je przed zmrokiem. Należy pamiętać, że pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na deszcz, silny wiatr lub nagłe ochłodzenie.

bEhDvblz

Jeśli podczas wyprawy w góry turysta natknie się na niedźwiedzia, powinien wolno i spokojnie oddalić się. O tej porze roku te drapieżniki szukają pożywienia, aby zdobyć odpowiednią ilość tłuszczu przed zimą. Niedźwiedzie żerują na łąkach w okolicach regla dolnego. Pracownicy TPN przypominają, że w żadnym wypadku nie wolno karmić dzikich zwierząt i zbliżać się do nich. (PAP)

szb/ bos/

bEhDvbma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)