Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Wypadek busa w Gnojniku - dwie ofiary śmiertelne

0
Podziel się

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w wypadku busa na drodze
krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik (woj. małopolskie). Trasa jest całkowicie zablokowana,
policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

bEsaPWut

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w wypadku busa na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik (woj. małopolskie). Trasa jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Jak poinformował PAP komendant powiatowy policji w Brzesku insp. Roman Gurgul, ofiary śmiertelne to pasażerowie busa, którym podróżowało w sumie 10 osób. Prawdopodobnie wypadły one z pojazdu w trakcie dachowania i zostały przez niego przygniecione.

Do wypadku doszło, kiedy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy volkswagen golf wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym drogą krajową busie mercedes sprinter. Kierowca tego pojazdu chcąc uniknąć zderzenia ostro skręcił w stronę pobocza, otarł się o golfa i nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku tego bus przewrócił się i dachował.

bEsaPWuv

W miejscu wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 75 wiodąca z Brzeska do Nowego Sącza. Policja wyznaczyła objazdy przez Wojnicz lub Tymową i Nowy Wiśnicz. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać kilka godzin. (PAP)

rgr/ dym/

bEsaPWuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)