Notowania

wiadomości
25.04.2012 15:48

Małopolskie: Wyremontowano budynek dworca kolejowego w Bochni

Około 5 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja dworca kolejowego w Bochni (woj. małopolskie). Wyremontowany budynek jest już czynny dla pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Około 5 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja dworca kolejowego w Bochni (woj. małopolskie). Wyremontowany budynek jest już czynny dla pasażerów.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski, budynek pochodzący z 1885 roku zyskał nowy wygląd i stał się bardziej funkcjonalny.

Dworzec ma nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń związaną z obsługą podróżnych, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. W obiekcie zostało zainstalowanych kilkanaście kamer monitoringu, które pozwolą na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji.

W ramach przebudowy odnowiono także elewację, wymieniono pokrycie dachowe, drzwi i okna oraz wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Przed dworcem powstał parking na 20 miejsc oraz parking dla rowerów. Wokół budynku wybudowano nowe chodniki z kostki brukowej.

Prace trwały od września 2010 roku i kosztowały ok. 5 mln złotych. Były to środki budżetu państwa oraz własne PKP S.A.

Rzecznik przypomniał, że PKP realizuje szeroko zakrojony program modernizacji dworców kolejowych. Obecnie jest nim objętych około 80 obiektów na terenie całego kraju - na różnym etapie zaawansowania: od przygotowywania dokumentacji budowlanej po trwające lub kończące się prace remontowe. (PAP)

rgr/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz