Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Jurek wzywa rząd do dymisji: Dzieli Polaków

0
Podziel się:

Gabinet Donalda Tuska stracił kontakt ze społeczeństwem - uważa polityk.

Marek Jurek wzywa rząd do dymisji: Dzieli Polaków
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd premiera Donalda Tuska powinien podać się do dymisji, ponieważ dzieli Polaków, stracił kontakt ze społeczeństwem i nie jest w stanie współpracować z opozycją - powiedział prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

_ - Rząd powinien podać się do dymisji nie tylko z powodu raportu międzypaństwowej komisji MAK, który jest nie do przyjęcia w obecnym stanie, ale także z powodu fatalnego stanu finansów państwa. Potrzebny jest silny rząd, który rozwiąże wszystkie te problemy i będzie w stanie współpracować z opozycją _ - mówił na warszawskiej konwencji Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Prezes Prawicy powiedział, że raport MAK pokazuje, że nie było współpracy między Polską a Rosją w tym śledztwie. _ - Racje naszego kraju w tym postępowaniu są uchylone. Należy powołać Polską komisję międzypaństwową z udziałem specjalistów od lotnictwa, która zbadałaby przyczyny katastrofy jak i sam przebieg prowadzonego śledztwa _ - zaznaczył. Podkreślił też, że potrzebny jest nowy gabinet, który zmieni relacje z opozycją i może zagwarantować, że Polska będzie mówiła wspólnym głosem do zagranicy.

Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska nie zgadza się z opinią prezesa Prawicy Rzeczypospolitej. - _ Rząd Donalda Tuska spokojnie przeprowadza Polskę przez kryzys ekonomiczny i polityczny, spowodowany katastrofą smoleńską _ - zaznaczyła. Dodała, że raport MAK jest niekompletny, dlatego jej zdaniem, nie można mówić, że jest kłamliwy. _ Wszyscy jesteśmy zgodni, że brakuje części dotyczącej, co działo się w wieży kontrolnej. Musimy poczekać na dalsze postępowanie, bez zbędnych emocji _ - podkreśliła.

_ - Jeżeli chodzi o finanse państwa to przypomnę, że zmniejszył się deficyt, spokojnie przeszliśmy przez kryzys i wszystkie instytucje działają normalnie, tak jak przed kryzysem. Nie należy straszyć Polaków taką demagogią _ - zaznaczyła wiceszefowa klubu PO.

Jurek odniósł się także do wyborów parlamentarnych, które odbędą się w tym roku. Zaapelował do klubu PiS i stowarzyszenia PJN, aby w wyborach do Senatu wystawić wspólnych kandydatów. _ - Oczywiście naszą pozycję na listach będzie uwzględniało obecne poparcie dla Prawicy. Jedynie, czego oczekujemy w zamian, to szacunku dla naszych wyborców _ - zaznaczył. Dodał, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami zarówno PiS-u, jak i PJN-u.

Jak podkreślił Jurek, jeżeli kandydaci Prawicy dostaną się do Senatu to będą pracować na rzecz poprawy życia rodzinom. _ Mamy kryzys demograficzny, dlatego będziemy starać się, aby wydłużono urlopy macierzyńskie, obniżono podatki dla rodzin wychowujących dzieci. Chcemy także, aby do emerytury liczył się czas poświęcony na wychowanie dzieci _ - zaznaczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t128695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwiatkowski;poczekajmy;na;deklaracje;rosji,37,0,754213.html) Kwiatkowski: Poczekajmy na deklarację Rosji To nie MAK jest sygnatariuszem konwencji chicagowskiej - przypomina minister sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t97559.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;dzwonil;do;moskwy;za;pozno;biegnie;bokiem,225,0,754145.html) Prezydent dzwonił do Moskwy. "Za późno, biegnie bokiem" Rozmowa prezydentów Polski i Rosji nie wniosła niczego do współpracy w wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej - oceniają komentatorzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t128793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;chce;glowy;klicha;bedzie;wniosek;w;sejmie,71,0,753735.html) PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości złoży go w przyszłym tygodniu. _ - Powody są oczywiste - _ mówi Jarosław Kaczyński.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)