Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Maria Kaczyńska wysłuchała żon górników

0
Podziel się:

(dochodzą wypowiedzi żon górników)

(dochodzą wypowiedzi żon górników)

16.1.Warszawa (PAP) - Zakończyło się spotkanie małżonki prezydenta, Marii Kaczyńskiej, z żonami górników z kopalni "Budryk".

"Pani prezydentowa wysłuchała żon górników i wyraziła nadzieję, że konflikt zostanie szybko rozwiązany na drodze porozumienia stron" - powiedział PAP w środę wieczorem wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Rosołowski.

Po rozmowach jedna z kobiet, Anna Sękowska, powiedziała: "Pani prezydentowa powiedziała nam, że nas rozumie i popiera nasze starania. Uważamy, że zachowała się godnie, w przeciwieństwie do wicepremiera Waldemara Pawlaka".

Żony górników zapowiedziały, że po powrocie do centrum "Dialog" zdecydują o tym, czy pozostaną w Warszawie. Podkreśliły, że będą czekały tam na spotkanie z wicepremierem Pawlakiem.

Powiedziały dziennikarzom, że spotkanie z żoną prezydenta nie było wcześniej zaplanowane.

Jak wcześniej informowało PAP Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta, w spotkaniu wziął też udział szef gabinetu Prezydenta Maciej Łopiński.

Do Warszawy przyjechało w środę ok. 40-50 żon górników z kopalni w Ornontowicach. Kobiety wspierają protest ich mężów domagających się podwyżek płac.(PAP)

mic/ kaw/ pad/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)