Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marsz Życia w Białymstoku

0
Podziel się

Ponad 200 osób wzięło udział w I Marszu Życia, który w niedzielę przeszedł
ulicami Białegostoku. Uczestnicy chcieli podkreślić w ten sposób, jak ważna jest ochrona życia
ludzkiego w każdej jego formie i jak poważnym problem jest walka o tę ochronę.

bEgfkozV

Ponad 200 osób wzięło udział w I Marszu Życia, który w niedzielę przeszedł ulicami Białegostoku. Uczestnicy chcieli podkreślić w ten sposób, jak ważna jest ochrona życia ludzkiego w każdej jego formie i jak poważnym problem jest walka o tę ochronę.

W marszu, którego organizatorem było Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej Archidiecezji Białostockiej, wzięli udział w większości starsi ludzie oraz rodziny z dziećmi.

Po mszy św. w kościele Św. Rocha, uczestnicy marszu przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II przy bazylice archikatedralnej, gdzie miały miejsce wystąpienia i modlitwa w intencji ochrony życia.

bEgfkozX

Marsz otwierał wielki transparent z napisem "Marsz życia", niesiony przez organizatorów. Uczestnicy trzymali również transparenty z hasłami prorodzinnymi, przeciw aborcji i eutanazji oraz propagującymi ochronę życia. Każdy otrzymał niebieski balonik, który miał być symbolem kruchości życia. Rozdano też niebieskie wstążeczki.

"Otocz troską każde życie, wtedy będzie należycie", "Chłopak, dziewczyna, to normalna rodzina" - m.in. takie hasła skandowano w drodze pod pomnik Jana Pawła II.

"Bardzo kocham ojczyznę i chcę, aby nie było cywilizacji śmierci. Chcę, żeby dzieci się narodziły, żeby nie było eutanazji. Życie pochodzi od Boga i tylko on może je zabrać" - powiedziała PAP pani Jadwiga, uczestniczka marszu.

"W niedzielę podobne marsze życia odbyły się również w innych miastach Polski, jak Warszawa czy Rzeszów" - powiedział PAP Tomasz Filipowicz, organizator ze Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej Archidiecezji Białostockiej.

bEgfkoAd

Podkreślił, że w ten sposób uczestnicy marszu chcą pokazać, że jednoczą się z innymi miastami, które sprzeciwiają się aborcji i eutanazji, oraz nie chcą, aby Białystok pozostawał w tej sprawie w tyle.

Dodał, że data może wydawać się przypadkowa, ale obchodzony niedawno Dzień Matki oraz zbliżający się Dzień Dziecka, są dobra okazją, aby podkreślić rolę matki i dziecka, jako symbolu życia.

Do marszu dołączyli też członkowie organizacji Narodowe Odrodzenie Polski, którzy nieśli czarną flagę z symbolem ruchu oraz transparenty z hasłem "Aborcja - prawdziwy holocaust". Skandowali też hasła prorodzinne, prokatolickie i narodowościowe. Nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami. (PAP)

swi/ rof/ abe/

bEgfkoAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)