Notowania

wizyta
26.11.2009 15:40

Marszałek Sejmu rozpoczął wizytę w Petersbergu

W czwartek po południu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przybył do Petersbergu koło Bonn, gdzie na zaproszenie Fundacji im. Konrada Adenauera wygłosi wykład na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W czwartek po południu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przybył do Petersbergu koło Bonn, gdzie na zaproszenie Fundacji im. Konrada Adenauera wygłosi wykład na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską. *

Komorowski mówił w środę PAP, że Polska w UE "powinna być prointegracyjna", a jednocześnie powinna stać na straży prostej zasady, że integracja dotyczy kontynentu europejskiego. Jego zdaniem, nasz kraj powinien popierać również zasadę, że Unię poszerzamy o te kraje, które spełniają kryteria, oraz że kraje, które spełniły te kryteria, nie będą eliminowane z innych powodów.

Jednocześnie w opinii marszałka "przynależność do projektu europejskiego stwarza nam nadzieję na nadgonienie straconego czasu".

Wykład Komorowskiego jest siódmym w cyklu "Petersberger Europa-Rede", upamiętniającym podpisanie przez RFN i aliantów zachodnich umowy petersberskiej 22 listopada 1949 roku (ograniczającej demontaż niemieckiego przemysłu po II wojnie światowej). W Petersbergu w poprzednich latach przemawiali m.in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Antonio Tajani, unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner, minister spraw zagranicznych Hiszpanii Ana Palacio oraz kanclerz Austrii Wolfgang Schuessel.

Agnieszka Szymańska(PAP)

ajg/ kar/ bk/

Tagi: wizyta, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz