Notowania

wiadomości
10.03.2011 12:51

Matisyahu wystąpi latem podczas oświęcimskiego Life Festival

Matisyahu będzie - obok wcześniej już zapowiadanego Jamesa Blunta - gwiazdą finałowego koncertu drugiego Life Festival w Oświęcimiu (Małopolska) 18 czerwca - poinformowali w czwartek organizatorzy festiwalu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Matisyahu będzie - obok wcześniej już zapowiadanego Jamesa Blunta - gwiazdą finałowego koncertu drugiego Life Festival w Oświęcimiu (Małopolska) 18 czerwca - poinformowali w czwartek organizatorzy festiwalu.

"Matisyahu to jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych artystów światowej sceny muzycznej ostatnich lat. Twórczość opiera na muzyce reggae, dodając do niej elementy chasydzkie, jazzu, hip hopu i beatboxingu. Śpiewa najczęściej po angielsku, choć zdarza mu się także wykonywać piosenki w języku hebrajskim lub jidysz" - poinformowała odpowiedzialna za kontakty z mediami Wiktoria Sawicka.

Artysta znany jest z niezwykle żywiołowych koncertów. Mówi o nich: "Występy na scenie są ważną częścią tego, co robię. Wytwarza się tam energia, której nie da się osiągnąć w studiu nagraniowym."

Matisyahu, a właściwie Matthew Paul Miller pochodzi z Pensylwanii. Nagrał trzy albumy studyjne, a także trzy płyty koncertowe. Najnowszą z nich, "Live at Stubb's, Vol. 2", nagrał z towarzyszeniem brooklyńskiego Dub Trio. Do sklepów płyta trafiła w lutym

Ideą oświęcimskiego Life Festival jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków i obywateli ZSRR. Oprócz Blunta i Matisyahu zagrają między innymi wykonawcy z Austrii, Włoch, Francji, Niemiec, Jamajki i Polski.

Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu ubiegłego roku. Wystąpili między innymi: izraelski zespół reggae Hatikva 6, Kasia Kowalska, Varius Manx, Voo Voo, Trebunie Tutki i Twinkle Brothers. (PAP)

szf/ mlu/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz