Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Matusewicz: moja decyzja podyktowana przede wszystkim dobrem miasta

0
Podziel się:

21.2. Piotrków Trybunalski (PAP) - Prezydent Piotrkowa
Trybunalskiego Waldemar Matusewicz, który zdecydował we wtorek o
pozostaniu na swoim stanowisku powiedział, że jego decyzja
podyktowana jest przede wszystkim dobrem funkcjonowania miasta.

21.2. Piotrków Trybunalski (PAP) - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Matusewicz, który zdecydował we wtorek o pozostaniu na swoim stanowisku powiedział, że jego decyzja podyktowana jest przede wszystkim dobrem funkcjonowania miasta.

Matusewicz przyznał, że już w ubiegłym tygodniu, tuż po ogłoszeniu skazującego go wyroku napisał rezygnację, ale z jej ogłoszeniem wstrzymywał się. Przez kilka dni rozmawiał z różnymi osobami na ten temat i część z nich namówiła go na pozostanie na stanowisku.

"Część osób przekonała mnie, że choć decyzja o rezygnacji jest uczciwa i honorowa, to przyniesie szkodę miastu" - powiedział i dodał, że dlatego w tej chwili nie zrezygnuje z funkcji prezydenta.

W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Łodzi skazał urzędującego prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, oskarżonego o łapownictwo, na karę 4 lat więzienia i 25 tys. zł grzywny. Sąd orzekł też wobec niego pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Wyrok jest nieprawomocny. Prezydent zapowiedział złożenie apelacji. (PAP)

jaw/ ep/ lop/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)