Notowania

wiadomości
08.06.2011 20:52

Mazowieckie: Droga krajowa nr 2 odblokowana

# dochodzi informacja o odblokowaniu drogi #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o odblokowaniu drogi #

08.06. Warszawa (PAP) - Koniec utrudnień na drodze krajowej nr 2 koło Mińska Mazowieckiego, gdzie we wtorek po południu cysterna przewożąca gaz uderzyła w drzewo - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

We wtorek w miejscowości Ignaców jadąca drogą krajową numer 2 cysterna, przewożąca około 28 tys. litrów gazu propan-butan, uderzyła w drzewo i przewróciła się na prawy bok. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika.

"Od wczoraj na miejscu pracuje 100 strażaków z 36 jednostek, w tym specjalistyczne jednostki ratownictwa chemicznego. Przez cały czas z cysterny wydobywany jest gaz, który musi zostać przepompowany do innego zbiornika. Cysterna przewróciła się na bok, na którym znajdują się zawory, to stanowi dodatkowy problem. Trudno oszacować, ile gazu znajduje się jeszcze w cysternie" - mówił PAP w środę rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Samochody osobowe jadące drogą krajową numer 2 z kierunku Siedlec w stronę Mińska Mazowieckiego kierowane były na objazdy. (PAP)

gdyj/ pro/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz