Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mazowieckie: Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego w powiecie płockim

0
Podziel się:

W czwartek o godz. 20 w siedmiu położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego
zostanie odwołany obowiązujący tam od ponad tygodnia alarm przeciwpowodziowy. W gminach tych
utrzymane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

W czwartek o godz. 20 w siedmiu położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego zostanie odwołany obowiązujący tam od ponad tygodnia alarm przeciwpowodziowy. W gminach tych utrzymane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, decyzję o odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego podjęto ze względu na dotychczasowy i prognozowany spadek poziomu Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Płocka.

W czwartek o godz. 20 alarm przeciwpowodziowy zostanie odwołany w gminach: Gąbin, Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. Alarm został tam wprowadzony 13 kwietnia w związku z przyborem Wisły, spowodowanym spływaniem z górnego biegu rzeki wód roztopowych.

Poziom Wisły w Wyszogrodzie w czwartek w południe wynosił 515 cm, czyli 15 cm powyżej stanu ostrzegawczego, a w Kępie Polskiej 457 cm, czyli 7 cm ponad stan alarmowy. Tempo spadku poziomu rzeki wynosi tam mniej więcej 1 cm na trzy godziny.

Według dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego w płockim Urzędzie Miasta Jana Piątkowskiego, w związku z systematycznym obniżaniem się poziomu Wisły także w czwartek może zapaść decyzja o odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego oraz jednocześnie pogotowia przeciwpowodziowego dla Płocka.

"Spodziewamy się, że poziom rzeki w nocy z czwartku na piątek spadnie poniżej stanów ostrzegawczych" - powiedział PAP Piątkowski.

Alarm przeciwpowdziowy w Płocku ogłoszono 13 kwietnia. Wisła przekroczyła wtedy stany alarmowe m.in. w najniżej położonej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, dzielnicy miasta - Borowiczki. (PAP)

mb/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)