Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Olejniczak: stawiam na Zieloną Warszawę

0
Podziel się

Dostęp do przedszkoli i żłobków dla wszystkich dzieci oraz budowa tanich
mieszkań komunalnych - to m.in. główne punkty programu Zielonych 2004 na wybory samorządowe,
któremu poparcia udzielił w środę kandydat SLD na prezydenta Warszawy Wojciech Olejniczak.

bEhJfcvF

Dostęp do przedszkoli i żłobków dla wszystkich dzieci oraz budowa tanich mieszkań komunalnych - to m.in. główne punkty programu Zielonych 2004 na wybory samorządowe, któremu poparcia udzielił w środę kandydat SLD na prezydenta Warszawy Wojciech Olejniczak.

Olejniczak uczestniczył w środę w prezentacji programu wyborczego warszawskiego koła Zielonych pod hasłem: "Zielona Warszawa - Miasto dla Ludzi!".

Na konferencji prasowej wskazali oni na najważniejsze "zielone" postulaty samorządowe. Według nich Warszawa potrzebuje projektów nastawionych na lepsze zaspokajanie codziennych potrzeb mieszkańców tj. dostępnych miejsc w przedszkolach i żłobkach, tanich mieszkań komunalnych, systemu segregacji odpadów oraz niezagrożonej zabudowaniem przestrzeni parkowej.

bEhJfcvH

W swoim programie Zieloni wskazali także na potrzebę takiego planowania przestrzennego, które zagwarantuje, że nowe inwestycje nie będą zagrażać miejskiej zieleni, zabytkowym budynkom, czy lokalnym targowiskom.

Ponadto opowiadają się za rozwojem zielonej gospodarki przyjaznej człowiekowi i środowisku, a jednocześnie tworzącej nowe miejsca pracy oraz za zrównoważonym miejskim transportem promującym ruch pieszy, rowerowy i komunikację zbiorową.

W ocenie Olejniczaka program zielonych jest "niezwykle dojrzały, przyjazny oraz bardzo przyszłościowy" i pokazuje w jaki sposób powinna rozwijać się Warszawa w najbliższej przyszłości.

"Właśnie tak powinna rozwijać się Warszawa, jak proponuje środowisko, które dzisiaj wspólnie ze mną i z nami kandyduje w wyborach samorządowych. To środowisko widzi Warszawę naszych marzeń, Warszawę przyszłości, miasta nowoczesnego, ekologicznego. Wszystkie te postulaty zarówno w obszarze komunikacji, służby zdrowia, edukacji jak i również polityki mieszkaniowej są także i moimi postulatami" - powiedział Olejniczak.

bEhJfcvN

Podkreślił, że niezwykle ważne jest, aby w nowych radach dzielnic i w radach miast znalazły się osoby, które nie tylko reprezentują bezpośrednio interesy wielkich partii politycznych.

"Dlatego też wspieramy kandydatów Zielonych 2004 do rady miasta i rad dzielnic. (...) Będzie w Warszawie rzeczywiście bardziej radośnie, bardziej zielono, bardziej przyjaźnie i tolerancyjnie, kiedy będziemy mieli zarówno w radach dzielnic i w radzie miasta reprezentantów tego środowiska" - zaznaczył Olejniczak.

Kandydat SLD na prezydenta Warszawy wyraził także zadowolenie z wylosowania przez PKW numeru 1 dla listy Sojuszu w wyborach samorządowych. "Jedynka to dobry numer, łatwy do rozpoznania, łatwy do promocji. Cieszy mnie to, szczęście jest potrzebne i to szczęście się do nas uśmiechnęło" - powiedział Olejniczak.

Zieloni 2004 wraz z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Kobiet, Unią Pracy, Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych i kilkudziesięcioma organizacjami społecznymi tworzą wspólne listy wyborcze w wyborach samorządowych.(PAP)

bEhJfcvO

agy/ la/ mow/

bEhJfcwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)