Notowania

wiadomości
20.02.2011 18:18

Mazowieckie: Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Nowy Duninów

Ze względu na wahania poziomu Wisły wójt gminy Nowy Duninów pod Płockiem wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. Do akcji na rzece skierowano lodołamacze, które wybiły w pokrywie lodowej rynnę, umożliwiając swobodny spływ wody w kierunku tamy we Włocławku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ze względu na wahania poziomu Wisły wójt gminy Nowy Duninów pod Płockiem wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. Do akcji na rzece skierowano lodołamacze, które wybiły w pokrywie lodowej rynnę, umożliwiając swobodny spływ wody w kierunku tamy we Włocławku. *

Jak poinformował w niedzielę Urząd Gminy, podwyższony poziom Wisły w rejonie Nowego Duninowa spowodował spływający rzeką śryż, który utworzył zator w okolicach miejscowości Skoki.

W niedzielę po południu poziom Wisły w Nowym Duninowie wynosił 188 cm przy stanie alarmowym dla tej miejscowości 200 cm. Sytuacja na rzece jest tam cały czas monitorowana.

Według rzeczniczki starostwa płockiego Dagmary Kobli-Antczak, Nowy Duninów to obecnie jedyna z siedmiu nadwiślańskich gmin powiatu, gdzie zaobserwowano zwiększenie zagrożenia powodziowego. (PAP)

mb/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz