Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mazowieckie: Protest osób domagających się obwodnicy Ostrołęki

0
Podziel się:

Kilkadziesiąt osób wzięło w piątek udział w godzinnej blokadzie ronda w
Ostrołęce (Podlaskie), domagając się jak najszybszej budowy obwodnicy tego miasta. Uczestnicy akcji
chodzili przez przejście dla pieszych, co jakiś czas przepuszczając samochody.

bEDyQqRh

Kilkadziesiąt osób wzięło w piątek udział w godzinnej blokadzie ronda w Ostrołęce (Podlaskie), domagając się jak najszybszej budowy obwodnicy tego miasta. Uczestnicy akcji chodzili przez przejście dla pieszych, co jakiś czas przepuszczając samochody.

W ocenie ostrołęckiej policji akcja przebiegała spokojnie, incydentów nie odnotowano. Na czas protestu przygotowano objazdy.

Jak mówili uczestnicy akcji, obwodnicy Ostrołęki nie ma w planach budowy dróg do roku 2020. Protestowali pod hasłami: "Obwodnica Ostrołęki - teraz albo nigdy 2014-2020", "Chcemy obwodnicy zamiast obietnicy", "Blokada ulicy dla obwodnicy", "Tiry na obwodnicy - spokój na ulicy". Zapowiedzieli, że akcja będzie kontynuowana dziesiątego dnia każdego miesiąca.

bEDyQqRj

Z informacji, które m.in. z ówczesnego ministerstwa transportu otrzymały jesienią 2013 roku władze samorządowe Ostrołęki wynika, iż planów budowy obwodnicy miasta nie ma w rządowym programie budowy dróg krajowych, co oznacza, iż inwestycja nie ma zapewnionego finansowania.

Tymczasem władze samorządowe Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zwracają uwagę na stały wzrost ruchu ciężarowego i osobowego przez miasto. Przypominają, że w Ostrołęce krzyżują się drogi krajowe nr 53 (Olsztyn-Ostrołęka) oraz nr 61 (Warszawa-Augustów), którymi odbywa się ruch tranzytowy z Europy Zachodniej na Wschód oraz ruch turystyczny z Warszawy na Mazury.

Według wyliczeń przedstawionych ministerstwu transportu przez samorządowców, drogą nr 61 przejeżdża przez miasto dziennie ok. 20 tys. pojazdów, z czego średnio 15 proc. stanowią ciężarówki. Według tych danych, przez rondo, gdzie w piątek odbył się protest, przejeżdża ponad 31 tys. pojazdów w ciągu doby. (PAP)

rof/ je/

bEDyQqRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)