Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Trwa akcja w Świniarach, na pozostałym terenie spokojnie

0
Podziel się

W województwie mazowieckim najtrudniejsza sytuacja jest nadal w rejonie
Świniar, gdzie w niedzielę doszło do przerwania wału. Na pozostałym obszarze sytuacja na bieżąco
jest monitorowana i wzmacniane są wały - informuje mazowiecka straż pożarna.

bEgyuXDp

W województwie mazowieckim najtrudniejsza sytuacja jest nadal w rejonie Świniar, gdzie w niedzielę doszło do przerwania wału. Na pozostałym obszarze sytuacja na bieżąco jest monitorowana i wzmacniane są wały - informuje mazowiecka straż pożarna.

"Na całym obszarze województwa mazowieckiego woda w Wiśle utrzymuje się na wysokim poziomie" - powiedział PAP we wtorek rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Dariusz Osucha.

Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w rejonie Płocka, po tym jak w niedzielę w miejscowości Świniary doszło do przerwania wału - cały czas pracuje tam kilkuset strażaków, wspomaganych m.in. przez wojsko.

bEgyuXDr

"Zabezpieczamy wały, trwa ewakuacja ludności z tego terenu. Na całym obszarze pływają łodzie patrolowe. Osobom, które zdecydowały się zostać w domach i pilnują dobytku, udzielana jest pomoc" - powiedział Osucha.

Jak zapewnił, na pozostałym obszarze woj. mazowieckiego straż pożarna nie odnotowała na razie żadnych poważniejszych przesiąknięć. Nie doszło też do przerwania wału. (PAP)

gdy/ bno/ jra/

bEgyuXDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)