Notowania

protest
07.11.2008 11:18

Mazowieckie: W Lipsku pielęgniarki w ramach protestu wzięły urlopy na żądanie

Już drugi dzień protestują pielęgniarki ze szpitala powiatowego w Lipsku (Mazowieckie). Siostry wzięły urlopy na żądanie - powiedziała PAP w piątek Longina Kaczmarska, przewodnicząca mazowieckiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Już drugi dzień protestują pielęgniarki ze szpitala powiatowego w Lipsku (Mazowieckie). Siostry wzięły urlopy na żądanie - powiedziała PAP w piątek Longina Kaczmarska, przewodnicząca mazowieckiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. *

Lipskie pielęgniarki domagają się podwyżek. "Kilka miesięcy temu koleżanki z Lipska zdecydowały się przerwać protest na skutek porozumienia z dyrekcją. Zgodnie z nim miały wrócić do negocjacji do końca sierpnia. Rozmów jednak nie wznowiono do tej pory" - wyjaśniła Kaczmarska.

Według niej do pracy w lipskim szpitalu przyszli tylko lekarze i pielęgniarki oddziałowe. "Jednak dyrekcja szpitala poleciła im na piśmie, by ściągnęły do pracy w ramach godzin nadliczbowych inne pielęgniarki przebywające na urlopie na żądanie" - dodała. (PAP)

ilp/ wkr/ woj/

Tagi: protest, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz