Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowieckie: Zatrzymana za szantażowanie właścicieli kantorów

0
Podziel się

28-letnią Anetę G., która telefonowała do kantorów, grożąc ich właścicielom
wysadzeniem lokalu, jeśli nie dostanie pieniędzy, zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego
komendy w Pruszkowie. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

bEgJTFFh

28-letnią Anetę G., która telefonowała do kantorów, grożąc ich właścicielom wysadzeniem lokalu, jeśli nie dostanie pieniędzy, zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Pruszkowie. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała PAP w piątek Edyta Adamus ze stołecznej policji, szantażystki poszukiwali policjanci z czterech powiatów. Śledztwo prowadzono pod nadzorem pruszkowskiej prokuratury.

"Od początku września policjanci z powiatów pruszkowskiego, piaseczyńskiego, otwockiego i warszawskiego zachodniego zbierali informacje o osobie, która usiłowała wymusić pieniądze od właścicieli kantorów. Nieznana osoba dzwoniła do punktów walutowych i żądała określonej kwoty. Groziła, że jeśli nie dostanie pieniędzy, podłoży w lokalu ładunek wybuchowy. Śledztwo, prowadzone pod nadzorem pruszkowskiej prokuratury, pod koniec września zakończyło się zatrzymaniem 28-letniej mieszkanki Pruszkowa" - powiedziała Adamus.

bEgJTFFj

W domu Anety G. zostały znalezione dowody jednoznacznie wskazujące, że to właśnie ona była szantażystką - dodała.

Kobieta usłyszała już cztery zarzuty. Pruszkowski sąd w Pruszkowie wyznaczył Anecie G. dozór policyjny. Musi meldować się w komendzie cztery razy w tygodniu.

Wymuszenie rozbójnicze to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat.(PAP)

pz/ jbr/

bEgJTFFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)