Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mazury: Drzewko ozdobne za makulaturę

0
Podziel się:

Ekolodzy i leśnicy na Mazurach namawiają mieszkańców, uczniów i
przedszkolaków, by zbierali makulaturę i oddawali ją do skupu. Nagrodą za proekologiczną postawę ma
być możliwość odebrania ozdobnego drzewka lub krzewu.

*Ekolodzy i leśnicy na Mazurach namawiają mieszkańców, uczniów i przedszkolaków, by zbierali makulaturę i oddawali ją do skupu. Nagrodą za proekologiczną postawę ma być możliwość odebrania ozdobnego drzewka lub krzewu. *

Akcję "drzewko za makulaturę", która już się rozpoczęła a potrwa do 23 października prowadzi nadleśnictwo Giżycko oraz tamtejsze Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Jak wyjaśnił PAP Sławomir Kowalczyk z giżyckiego nadleśnictwa każdy, kto odda 10 kilogramów makulatury do wyznaczonych punktów skupu w Giżycku, Rynie, Orzyszu, Kętrzynie, Kruklankach, Miłkach, Starych Juchach, Węgorzewie i Wydminach, otrzyma zaświadczenie, za które będzie mógł odebrać w Izbie Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Giżycku sadzonkę drzewka lub krzewu.

Według pomysłodawców, takie przedsięwzięcie ma zmotywować chociażby działkowców lub właścicieli posesji, by robiąc porządki nie wyrzucali kartonów, gazet czy papieru na śmieci. Oddając makulaturę do skupu surowców wtórnych wykażą się jeszcze wyrazem troski o środowisko i upiększą swój teren sadząc na nim ozdobne sadzonki - uważają leśnicy.

Jak podkreślają, jest to szczególnie ważne na takim obszarze jak Wielkie Jeziora Mazurskie, gdzie postawy ekologiczne wśród mieszkańców, młodzieży ale i turystów trzeba promować i nagradzać.

Jak powiedział Kowalczyk leśnicy za makulaturę nie będą proponować świerków czy dębów ale ozdobne sadzonki takie jak głóg, hortensja, jabłoń, lilia, bez, trzmielina.(PAP)

ali/ ls/ dym/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)