Notowania

wiadomości
06.07.2011 14:58

Media: Gruzja pokonała Rosję w ratingu dotyczącym postępu

W ratingu firmy konsultingowej FBK dotyczącym postępu w różnych dziedzinach w ciągu 5 lat Rosja zajęła 97 ze 101 miejsc; na pierwszym jest Gruzja - pisze w środę rosyjska "Niezawisimaja gazieta". Eksperci uspokajają: analiza ocenia jedynie gwałtowne zmiany.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W ratingu firmy konsultingowej FBK dotyczącym postępu w różnych dziedzinach w ciągu 5 lat Rosja zajęła 97 ze 101 miejsc; na pierwszym jest Gruzja - pisze w środę rosyjska "Niezawisimaja gazieta". Eksperci uspokajają: analiza ocenia jedynie gwałtowne zmiany. *

W ciągu ostatnich pięciu lat Rosji nie udało się podnieść namacalnie jakości życia ludności, poprawić warunków prowadzenia działalności biznesowej i uporać się z problemem korupcji - pisze dziennik "Niezawisimaja gazieta".

"Rosja znalazła się na drodze regresu. Na przeciwległym wobec niej biegunie, wśród liderów postępu, znalazła się Gruzja, której władze pomyślnie poprawiały klimat dla przedsiębiorczości w kraju" - napisał dziennik przedstawiając wyniki analizy.

Jej autorzy utrzymują, że po raz pierwszy w praktyce badawczej spróbowali połączyć wyniki ratingów z ostatnich pięciu lat dotyczących poszczególnych krajów przeprowadzonych przez Bank Światowy, ONZ i inne międzynarodowe ośrodki analityczne.

Oceniając ten uśredniony rating eksperci wskazali na jego główny minus: analiza wskaźników w tak krótkim czasie jak pięć lat prowadzi do paradoksu: państwa, w których zachodzą pozytywne zmiany bez gwałtownych skoków, wyglądają w nim tak, jakby stały w miejscu, wysoką pozycję mają zaś te kraje, które opóźnione w rozwoju rozpoczęły gwałtowne doganianie państw rozwiniętych - piszą rosyjskie media.(PAP)

mmp/ ro/

int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz