Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Medialny stan wyjątkowy" w Szczecinie

0
Podziel się:

Multimedialną wystawę "Medialny stan wyjątkowy", prezentującą prace
pedagogów i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, będzie można oglądać w szczecińskim Muzeum
Narodowym. Wystawa zostanie otwarta 22 marca.

Multimedialną wystawę "Medialny stan wyjątkowy", prezentującą prace pedagogów i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, będzie można oglądać w szczecińskim Muzeum Narodowym. Wystawa zostanie otwarta 22 marca.

Jak powiedział w czwartek dr Piotr Klimek z Akademii Sztuki w Szczecinie, "efekty pracy studentów specjalności multimediów i wykładowców Katedry Nowych Mediów szczecińskiej Akademii Sztuki są w pewnym sensie zapowiedzią tego, co będzie dominowało w sztuce współczesnej przez najbliższych kilka lat". "Jeśli widz chce poczuć przedsmak tego, co nas czeka w przyszłości, z pewnością będzie miał taką szansę podczas otwarcia wystawy" - uznał Klimek.

Na otwarciu wystawy odbędzie się performance "Detonacja 2" Roberta Knutha i Piotra Klimka oraz studentów akademii.

Według organizatorów, skonfrontowanie na jednej wystawie prac wykładowców i studentów daje możliwość zobaczenia zachodzących między nimi relacji w procesie dydaktycznym.

Katedra Nowych Mediów na szczecińskiej akademii zajmuje się sztuką nowych technologii - multimediami. Polem zainteresowań wykładowców i studentów katedry jest pogranicze sztuk plastycznych i muzyki.

Na wystawie znajdą się prace z szeroko pojmowanego obszaru sztuk wizualnych. Wśród artystów, którzy zaprezentują swoje prace, będzie m.in. Andrzej Wasilewski, który w instalacjach złożonych z kabli, monitorów i mechanizmów krytykuje współczesną rzeczywistość i kulturę masową; Zorka Wollny, która stworzyła serię onirycznych filmów oraz cykl performances choreograficznych; i Agata Michowska, rzeźbiarka, autorka filmów, fotografii i tekstów poetyckich.

Organizatorami wystawy są: Muzeum Narodowe w Szczecinie i Akademia Sztuki w Szczecinie. (PAP)

res/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)