Notowania

meksyk
17.04.2013 07:32

Meksyk: Odkryto kolejny masowy grób

Jak poinformowały władze, zwłoki zostały ukryte na brzegu rzeki La Silla w pobliżu miasta Monterrey.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

*Masowy grób, w którym znajdowało się co najmniej dziesięć ciał, odkryła policja w północnym Meksyku, niedaleko granicy z USA. *Jak poinformowały władze, zwłoki zostały ukryte na brzegu rzeki La Silla w pobliżu miasta Monterrey.

Kilka godzin wcześniej w tej samej okolicy znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Policja przypuszcza, że są to ofiary krwawej wojny między gangami, rywalizującymi o kontrolę nad szlakami przemytu narkotyków do USA.

W walkach między kartelami narkotykowymi, jak również między nimi a siłami bezpieczeństwa, zginęło w Meksyku od 2006 roku co najmniej 70 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Mundurowi łamali prawo? "To katastrofa" Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) nazwała katastrofą kampanię antynarkotykową w Meksyku.
Zaginęło tam ponad 20 tysięcy ludzi Część z zaginionych mogła paść ofiarą wojny narkotykowej w Meksyku. Najwięcej zaginięć odnotowano w stolicy.
24 ofiary krwawych porachunków. Makabra Zwłoki co najmniej 24 osób znaleziono w Acapulco w stanie Guerrero w południowo-zachodnim Meksyku.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz