Notowania

górnictwo
04.08.2012 11:09

Meksyk w żałobie. Sześciu górników zginęło w wybuchu w kopalni

Na pracowników kopalni w wyniku eksplozji osunęło się około 100 ton węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dannyfroese/istockphoto)

*Do eksplozji metanu doszło w kopalni węgla kamiennego na terenie stanu Coahuila na północy Meksyku. To już drugi tragiczny wypadek górniczy w tej części kraju w ciągu ostatnich dziesięciu dni. *

Jak poinformowała firma Altos Hornos de Mexico (AHMSA),do której należy kopalnia, górnicy zginęli w rezultacie zapalenia się i wybuchu dużej ilości metanu oraz spowodowanego przez ten wybuch osunięcia się około 100 ton węgla.Z kopalni ewakuowano po wybuchu łącznie 300 osób.

W ubiegłym tygodniu w wybuchu w małej kopalni na północy Meksyku zginęło siedmiu górników. Był to najpoważniejszy wypadek w małych meksykańskich kopalniach, gdzie przepisy bezpieczeństwa nie zawsze są przestrzegane.

Od ponad stu lat ludzie na terenie graniczącego z USA stanu Coahuila wydobywają węgiel z _ pozitas _, małych, w większości niezabezpieczonych szybów. W roku 2006 wybuch metanu w znacznie większej kopalni Piedras Negras zabił 65 górników.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch metanu. Górnicy uwięzieni pod ziemią To już drugi tragiczny wypadek górniczy w tej części kraju w ciągu ostatnich dziesięciu dni.
Gigantyczny kontrakt. Zamówili 100 samolotów W sumie wydadzą na to niemal 11 miliardów dolarów. To największa inwestycja w historii meksykańskiego lotnictwa
Dziennikarze się poddają. O mafii już nie piszą Organizacja _ Reporterzy bez granic _ uznała w 2011 roku Meksyk za najbardziej niebezpieczny kraj świata po Pakistanie oraz Iraku.
Tagi: górnictwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz