Notowania

ukraina
17.10.2008 17:21

MFW chce pomóc Ukrainie

Szefowa ukraińskiego rządu nie ukrywa, że Kijów zainteresowany jest kredytami z Międzynarodowefo Funduszu Walutowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) gotów jest wesprzeć Ukrainę w walce z następstwami światowego kryzysu finansowego - oświadczyła w piątek w Kijowie szefowa misji MFW Ceyla Pazarbasioglu.

_ - Gotowi jesteśmy wam pomóc _ - powiedziała Pazarbasioglu podczas spotkania z premier Ukrainy, Julią Tymoszenko (na zdjęciu). Szefowa ukraińskiego rządu nie ukrywała, że Kijów zainteresowany jest kredytami od MFW.

- _ Myślę, że przekonaliście się państwo, iż mimo trudności utrzymujemy tempo wzrostu produktu krajowego brutto na przyzwoitym poziomie 6,9 procent _ - przekonywała.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ukraina nie ma pieniędzy na wcześniejsze wybory ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;nie;ma;pieniedzy;na;wczesniejsze;wybory,90,0,378202.html )
* [ MFW apeluje: pomagajcie bankom! ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/mfw;apeluje;pomagajcie;bankom,197,0,375237.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tymoszenko podkreśliła, że Ukraina zaczęła już odczuwać wpływ kryzysu światowego na własną gospodarkę. Dotyczy to w szczególności branży metalurgicznej i chemicznej. Na początku października podano, że w związku z kryzysem na Ukrainie wygaszono 17 z 36 pieców hutniczych, a w magazynach zalega już miesięczna produkcja.

Pazarbasioglu nie uściśliła, na jaki kredyt mogą liczyć Ukraińcy. Dzień wcześniej Tymoszenko oświadczyła, że MFW może udzielić Ukrainie pożyczki w wysokości od 3 do 14 mld dolarów.

Tagi: ukraina, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz