Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFW: jesteśmy pod wrażeniem determinacji Ukraińców

0
Podziel się

MFW "jest pod wrażeniem" determinacji, z jaką
nowy rząd Ukrainy pragnie wdrażać reformy gospodarcze - poinformował w piątek dyrektor
europejskiego departamentu MFW Reza Moghadam po powrocie z Kijowa. Misja ekspertów MFW na Ukrainie
pozostanie tam do 14 marca.

bEgBCmZh

MFW "jest pod wrażeniem" determinacji, z jaką nowy rząd Ukrainy pragnie wdrażać reformy gospodarcze - poinformował w piątek dyrektor europejskiego departamentu MFW Reza Moghadam po powrocie z Kijowa. Misja ekspertów MFW na Ukrainie pozostanie tam do 14 marca.

"Jestem pod wielkim wrażeniem odpowiedzialności i zaangażowania nowych władz Ukrainy w program reform gospodarczych" - ogłosił Moghadam w komunikacie, dodając, że imponująca jest też determinacja rządu dotycząca walki z korupcją.

Moghadam spotkał się w Kijowie między innymi z nowym premierem Arsenijem Jaceniukiem i zespołem jego doradców ekonomicznych - podaje agencja EFE.

bEgBCmZj

Misja ekspertów MFW jest na Ukrainie od wtorku i pozostanie tam do 14 marca, by ocenić stan tamtejszej gospodarki i określić podstawowe parametry programu pomocy finansowej, jakiej Fundusz ma udzielić Kijowowi.

Zaczynamy mieć obraz sytuacji Ukrainy, skali jej problemów z bilansem płatniczym, który trzeba skorygować, by ustabilizować gospodarkę kraju - poinformował Moghadam, zapewniając, że Fundusz jest już gotów udzielić pomocy Ukraińcom.

"MFW gotów jest wesprzeć program gospodarczy władz, aby skierować Ukrainę na drogę rozwoju gospodarczego i dobrego zarządzania" - poinformował Moghadam, nie podając jednak żadnych informacji na temat wysokości pakietu pomocowego, jaki Fundusz gotów jest przygotować dla Kijowa.

Nowe władze ukraińskie zabiegają o pożyczkę rzędu "co najmniej 15 mld dol. Poprzedni program pomocy dla Ukrainy został przerwany w roku 2011, ponieważ ówczesne władze odmówiły zlikwidowania subwencji na gaz. Od tego czasu na Ukrainę trafiały różne misje MFW, ale wszystkie poniosły fiasko - przypomina AFP.(PAP)

bEgBCmZp

fit/ kar/

15936695 15936823 15937628 15937674

bEgBCmZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)