Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFW nie chce rozmawiać o pożyczce dla Białorusi

0
Podziel się

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował w poniedziałek, że odmówił
rozmów z rządem Białorusi na temat przyznania pożyczki, ponieważ polityka gospodarcza władz tego
kraju jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

bCYzOgDF

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował w poniedziałek, że odmówił rozmów z rządem Białorusi na temat przyznania pożyczki, ponieważ polityka gospodarcza władz tego kraju jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

"Nie jesteśmy gotowi na rozpoczęcie rozmów. Negocjacje wymagałyby porozumienia na najwyższym szczeblu, aby przyjąć całościowy i spójny pakiet w celu rozpoczęcia głębokich reform strukturalnych" - wyjaśnił szef delegacji FMW Christopher Jarvis, po trwającej półtora tygodnia wizycie w Mińsku.

"Obecnie nie widzimy spójnego planu gospodarczego. Uważamy, że założony na 2012 rok 5-procentowy wzrost gospodarczy jest nierealny" - dodał Jarvis przypominając, że rząd białoruski kontroluje ceny i kursy walut.

"Zalecamy liberalizację cen, danie szefom przedsiębiorstw państwowych większej autonomii, ułatwienie zatrudnionym przechodzenie do rozwijających się sektorów, zwiększenie roli sektora prywatnego poprzez reformę banków, prywatyzację i podjęcie kroków, które przyciągną zagraniczne inwestycje" - podkreślił szef misji MFW.

bCYzOgDH

Białoruś jest objęta zachodnimi sankcjami z powodu represjonowania przez władze przedstawicieli opozycji. (PAP)

jo/ ap/

10931731

bCYzOgEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)