Notowania

rosja
03.04.2009 05:55

Miedwiediew czeka na nowego przywódcę Gruzji

Prezydent Rosji będzie rozmawiał z każdym, byle nie z Saakaszwilim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew jest gotowy rozmawiać na temat poprawy stosunków z Gruzją z każdym przywódcą tego państwa, który zastąpi obecnego prezydenta Micheila Saakaszwilego.

- _ Nie chcę i nie będę mieć do czynienia z panem Saakaszwilim. Lecz jeśli w następstwie procesów demokratycznych władza w Gruzji się zmieni, to będę gotów rozmawiać o poprawie stosunków _- powiedział Miedwiediew, który po londyńskim szczycie G20 był gościem w London School of Economics.

Odpowiadając na pytanie studentki z Gruzji prezydent Rosji powiedział, że będzie _ krańcowo szczery _ i podkreślił, że dramatyczne zdarzenia, jakie miały miejsce, nie wpłynęły na wzajemną głęboką sympatię narodu rosyjskiego i gruzińskiego.

- _ To, co się stało, obciąża jedynie sumienie gruzińskich władz _ - powiedział Miedwiediew nawiązując do kilkudniowej wojny rosyjsko- gruzińskiej o Osetię Południową w sierpniu ubiegłego roku.

Miedwiediew w cieniu Putina. Zobacz reportaż:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz