Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew zapowiada porządki po kolejnej katastrofie lotniczej

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zażądał dokonania radykalnych zmian w rosyjskim lotnictwie cywilnym.

Miedwiediew zapowiada porządki po kolejnej katastrofie lotniczej
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zażądał dokonania radykalnych zmian w rosyjskim lotnictwie cywilnym. Według niego, liczba działających w Rosji kompanii lotniczych powinna zostać zmniejszona, a ich park samolotowy - wymieniony.

Miedwiediew mówił o tym na miejscu katastrofy samolotu pasażerskiego Jak-42, który rozbił się poprzedniego dnia koło Jarosławia, 300 km na północny wschód od Moskwy. Samolotem leciał zespół Lokomotiwu Jarosław, jednego z najlepszych klubów hokejowych Rosji.

Prezydent oddał hołd ofiarom wypadku, składając kwiaty przy szczątkach Jaka-42 nad brzegiem Wołgi, około dwóch kilometrów od lotniska Tunoszna, z którego maszyna wystartowała. Prezydent przeżegnał się i przez chwilę postał tam w skupieniu, z pochyloną głową.

Następnie Miedwiediew spotkał się z przedstawicielami sztabu, który kierował operacją ratunkowo-poszukiwawczą na miejscu katastrofy.

O katastrofach lotniczych w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;jak-a;42;w;rosji;zgineli;prawie;wszyscy;pasazerowie,194,0,904898.html) Rozbił się JAK-42. Prawie wszyscy zginęli Podczas startu na lotnisku Tunoszna, niedaleko od rosyjskiego Jarosławia rozbił się samolot JAK-42. Na pokładzie byli hokeiści Lokomotiwu - Jarosław, którzy lecieli do Mińska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t155938.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;mysliwca;mig-31;w;rosji;piloci;zgineli,214,0,903894.html) Katastrofa MiG-31. Eksplodował w powietrzu? Dwumiejscowy myśliwiec przechwytujący MiG-31 rozbił się we wtorek w rosyjskim Kraju Permskim na Uralu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;rozbil;sie;samolot;jest;wiele;ofiar,89,0,888665.html) W Rosji rozbił się samolot. Jest wiele ofiar Transportowy An-12 spadł na ziemię w pobliżu miejscowości Omsukczan, na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)