Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
współczesna
16.07.2009 14:50

Międzynarodowa szkoła tańca współczesnego w siedzibie zespołu "Śląsk"

Zajęcia w ramach międzynarodowej letniej szkoły tańca współczesnego rozpoczęły się w czwartek w siedzibie zespołu pieśni i tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Bierze w niej udział 70 osób, m.in. tancerze z Litwy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zajęcia w ramach międzynarodowej letniej szkoły tańca współczesnego rozpoczęły się w czwartek w siedzibie zespołu pieśni i tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Bierze w niej udział 70 osób, m.in. tancerze z Litwy.

Organizowane już po raz czwarty warsztaty potrwają do 25 lipca.

"Ze względu na swój kameralny charakter nasza szkoła różni się od wielu innych wakacyjnych propozycji, które w większości mają charakter masowy. Uważamy, że nasza oferta szkoły tańca ma charakter elitarny; pozwala tancerzom doskonalić poziom techniczny i artystyczny" - ocenia rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.

Organizując letnie zajęcia taneczne pomysłodawcy szkoły chcą promować współczesny taniec, propagować wiedzę o nim oraz przyczynić się do integracji środowiska, zainteresowanego rozwojem tej formy sztuki.

Zajęcia prowadzą pedagodzy zespołu "Śląsk" i zaproszeni goście. Wśród tańców, jakie poznają uczestnicy warsztatów, są m.in. - obok współczesnego - także taniec klasyczny i flamenco. Będą też zajęcia z jogi. Będzie można skorzystać z zajęć pod nazwą "Kontakt improwizacji", prowadzonych przez mieszkającego w Toskanii włoskiego tancerza Massimo Pieriniego.

Podczas szkolenia, oprócz ćwiczeń tanecznych, będzie można wysłuchać serii wykładów prowadzonych przez reżysera i znawcę teatru, Józefa Opalskiego. Zajęcia będą odbywać się w trzech grupach, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania tanecznego uczestników. Najmłodszy z nich ma 10 lat, najstarszy 60.

Zajęcia zakończy finałowy koncert, podczas którego będzie można zobaczyć układ taneczny przygotowany przez uczestników. Koncert odbędzie się 24 lipca w sali widowiskowej w siedzibie zespołu "Śląsk".

Międzynarodowa letnia szkoła tańca współczesnego to kolejne przedsięwzięcie, organizowane w czasie wakacji w Koszęcinie w ramach letniej szkoły artystycznej "Śląska". 29 lipca ruszy jeszcze śląska letnia szkoła wokalna, adresowana do śpiewaków. Wcześniej, 12 lipca, zakończyły się warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych.

W minionym sezonie artystycznym, do połowy roku, artyści "Śląska" wystąpili na kilkudziesięciu koncertach. Zespół zamknął sezon w ostatni weekend czerwca wielkim piknikiem artystycznym w swojej siedzibie w Koszęcinie. (PAP)

asm/ mab/ abe/ gma/

Tagi: współczesna, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz