Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mielec: Prawie 9 mln zł na ochronę przed powodzią

0
Podziel się

Prawie 9 mln zł, z czego 7,5 mln zł ze środków unijnych, trafi w Mielcu
(Podkarpackie) na zabezpieczenie przeciwpowodziowe jednego z dopływów Wisłoki - poinformował w
czwartek rzecznik prezydenta miasta Krzysztof Urbański.

bEhUMxOt

Prawie 9 mln zł, z czego 7,5 mln zł ze środków unijnych, trafi w Mielcu (Podkarpackie) na zabezpieczenie przeciwpowodziowe jednego z dopływów Wisłoki - poinformował w czwartek rzecznik prezydenta miasta Krzysztof Urbański.

"Wpadający do Wisłoki tzw. rów Trześń Główna ma zostać poszerzony na długości ok. 800 metrów. Zaplanowano również przeprofilowanie dna rowu, jego udrożnienie i budowę przepustów" - powiedział Urbański.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo terenów położonych wokół rowu. "Są one narażone na negatywne efekty spiętrzeń powodziowych, czyli tzw. cofki wód Wisłoki, oraz licznych okresowych podtopień. Rów biegnie przez tereny przeznaczone pod inwestycje" - dodał.

bEhUMxOv

Jest to drugi projekt realizowany przez Mielec w ostatnich latach, który otrzymał finansowe wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. W ubiegłym roku zakończyły się prace przy regulacji trzech innych cieków wodnych w tym mieście. Tamte inwestycje kosztowały 7,3 mln zł, z czego 15 proc. pochodziło z budżetu miasta.

W ramach RPO na lata 2007-2013 Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. (PAP)

kyc/ pad/

bEhUMxOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)