Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: Kalisz odszedł, ale SLD pozostał

0
0
0
Podziel się

Sprawdź, jak decyzję sądu skomentował lider partii Leszek Miller.

Miller: Kalisz odszedł, ale SLD pozostał
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCNMWTkR

Ryszard Kalisz odszedł, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej pozostał - tak lider SLD Leszek Miller skomentował decyzję sądu partyjnego o wykluczeniu z ugrupowania Ryszarda Kalisza.

- _ SLD pozostaje z ludźmi ciężkiej pracy, ludźmi, którzy chcą mieć pewność swojej dobrej przyszłości; z młodymi, którzy wykuwają swoją przyszłość, którzy martwią się o to, że będą bezrobotni. Po odejściu z SLD Ryszard Kalisz nie musi już dalej udawać, że jest człowiekiem lewicy _ - powiedział na konferencji prasowej w Gdyni Miller.

B. premier przyznał, że jest mu żal odejścia Kalisza z SLD. _ - Cóż mógłbym powiedzieć: 'Ryszardzie, nie idź tą drogą' _ - dodał. Miller podkreślił, że każda partia ma zapisy statutowe, które uniemożliwiają _ bycie w jednej partii, a jednoczesne realizowanie konkurencyjnego programu politycznego _. _ - Nie znając uzasadnienia sądu uważam, że sąd na tej prostej zasadzie się oparł _ - ocenił szef Sojuszu.

Zapowiedział też, że zamierza podziękować Kaliszowi za jego działalność w SLD. - _ Powiem mu, że jest mi bardzo przykro, ale życie toczy się dalej _ - dodał. Miller nie obawia się, aby przypadek Kalisza spowodował, że inni członkowie partii zaczną opuszczać SLD.

bCNMWTkT

Ryszard Kalisz został w poniedziałek wykluczony z SLD. Taką decyzję podjął sąd partyjny. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. Kalisz sam odczytał na briefingu prasowym decyzję sądu partyjnego. Uzasadniono ją m.in. zaangażowaniem posła w konkurencyjny dla SLD projekt polityczny.

Kalisz poinformował, że nie będzie się odwoływał od rozstrzygnięcia sądu partyjnego SLD. _ - Przyjmuję do wiadomości, rozpoczynam nowe życie pod każdym politycznym względem _ - powiedział.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.

bCNMWTlu
kalisz
wiadomości
wiadmomości
kraj
gospodarka
najważniejsze
pap
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)