Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller: Kalisz odszedł, ale SLD pozostał

0
Podziel się

Ryszard Kalisz odszedł, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej pozostał - tak lider
SLD Leszek Miller skomentował poniedziałkową decyzję sądu partyjnego o wykluczeniu z ugrupowania
Ryszarda Kalisza.

bCZqEtdx

Ryszard Kalisz odszedł, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej pozostał - tak lider SLD Leszek Miller skomentował poniedziałkową decyzję sądu partyjnego o wykluczeniu z ugrupowania Ryszarda Kalisza.

"SLD pozostaje z ludźmi ciężkiej pracy, ludźmi, którzy chcą mieć pewność swojej dobrej przyszłości; z młodymi, którzy wykuwają swoją przyszłość, którzy martwią się o to, że będą bezrobotni. Po odejściu z SLD Ryszard Kalisz nie musi już dalej udawać, że jest człowiekiem lewicy" - powiedział na konferencji prasowej w Gdyni Miller.

B. premier przyznał, że jest mu żal odejścia Kalisza z SLD. "Cóż mógłbym powiedzieć: +Ryszardzie, nie idź tą drogą+" - dodał.

bCZqEtdz

Miller podkreślił, że każda partia ma zapisy statutowe, które uniemożliwiają "bycie w jednej partii, a jednoczesne realizowanie konkurencyjnego programu politycznego". "Nie znając uzasadnienia sądu uważam, że sąd na tej prostej zasadzie się oparł" - ocenił szef Sojuszu.

Zapowiedział też, że zamierza podziękować Kaliszowi za jego działalność w SLD. "Powiem mu, że jest mi bardzo przykro, ale życie toczy się dalej" - dodał.

Miller nie obawia się, aby przypadek Kalisza spowodował, że inni członkowie partii zaczną opuszczać SLD.

Ryszard Kalisz został w poniedziałek wykluczony z SLD. Taką decyzję podjął sąd partyjny. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus.

bCZqEtdF

Kalisz sam odczytał na briefingu prasowym decyzję sądu partyjnego. Uzasadniono ją m.in. zaangażowaniem posła w konkurencyjny dla SLD projekt polityczny.

Kalisz poinformował, że nie będzie się odwoływał od rozstrzygnięcia sądu partyjnego SLD. "Przyjmuję do wiadomości, rozpoczynam nowe życie (...) pod każdym politycznym względem" - powiedział.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem. (PAP)

rop/ par/ jra/

bCZqEtea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)