Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller poprosił o dodatkowe informacje ws. wydarzeń w Bydgoszczy

0
Podziel się

Szef MSWiA Jerzy Miller zapoznał się z policyjnym raportem o wydarzeniach
podczas wtorkowego meczu piłkarskiego w Bydgoszczy i poprosił KGP o dodatkowe informacje w tej
sprawie - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

bEhdHOut

Szef MSWiA Jerzy Miller zapoznał się z policyjnym raportem o wydarzeniach podczas wtorkowego meczu piłkarskiego w Bydgoszczy i poprosił KGP o dodatkowe informacje w tej sprawie - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

"Czekamy na ustalenia tej policyjnej kontroli w Bydgoszczy. Zależy nam na całościowym, pełnym obrazie całej sytuacji" - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Pseudokibice zdemolowali stadion Zawiszy po finale piłkarskiego Pucharu Polski między drużynami Legii Warszawa i Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydano mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Straty na stadionie oszacowano na 40 tys. zł; wydatki policji związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w związku z meczem - to ponad 930 tys. zł. Żaden z biorących w burdzie pseudokibiców nie został zatrzymany.

bEhdHOuv

Do MSWiA trafił w środę policyjny raport o wtorkowych wydarzeniach. Dokument powstał na podstawie meldunków funkcjonariuszy i zawiera policyjny opis sytuacji i jej ocenę. Raport ma trafić także do premiera Donalda Tuska.

Policjanci przeprowadzą postępowania dot. m.in. organizatora i pseudokibiców. Rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Sokołowski poinformował, że w tej sprawie prowadzone są dwa podstawowe postępowania. Pierwsze dotyczy organizatora, jego działań i staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa; drugie - osób, które we wtorek na bydgoskim stadionie złamały prawo - zakrywały twarz, wbiegły na murawę, odpalały materiały pirotechniczne lub wniosły na stadion alkohol.

W związku ze sprawą zawieszony został naczelnik wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP nadkom. Radosław Ścibiorek. Wystosował on pismo do PZPN, w którym poprosił o sprzedanie biletu Piotrowi S., ps. Staruch, nieformalnemu przywódcy kibiców Legii Warszawa, który ma zakaz stadionowy. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

bEhdHOuB

gdyj/ itm/ mag/

bEhdHOuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)