Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: szkoły nie są przygotowane do przyjęcia sześciolatków

0
Podziel się:

Szef SLD Leszek Miller jest zdania, że szkoły w Polsce nie są przygotowane
do przyjęcia sześciolatków, dlatego - w jego ocenie - źle się stało, że Sejm odrzucił w piątek
obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

Szef SLD Leszek Miller jest zdania, że szkoły w Polsce nie są przygotowane do przyjęcia sześciolatków, dlatego - w jego ocenie - źle się stało, że Sejm odrzucił w piątek obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

"Zebrane zostało milion podpisów, a myślę że znacznie więcej rodziców wie, że szkoły są nieprzygotowane do przyjęcia ich dzieci i nie można narażać małe dzieci i rodziców na lęki, obawy, dyskomfort z powodu braku bezpieczeństwa dla tych maluchów" - powiedział Miller PAP po piątkowym głosowaniu.

Jak podkreślił, od 2009 roku, kiedy uchwalona została reforma ws. obniżenia wieku szkolnego, było wystarczająco dużo czasu do tego, by przygotować do niej szkoły. "Skoro przez tyle lat nie została przygotowana, to nie zostanie przygotowana przez pół roku, czy przez rok" - ocenił lider Sojuszu.

Zdaniem Millera dobrym rozwiązaniem byłaby realizacja programu pierwszej klasy szkoły podstawowej dla sześciolatków w przedszkolach. "Mamy bardzo dobry pomysł, który się sprowadza do takiej tezy: niech sześciolatkowie rozpoczynają pierwszy rok nauki w przedszkolach i po tym roku niech idą do szkoły. Jest to wzorowane na systemie fińskim, gdzie tak właśnie jest. Wychowawcy w przedszkolu są lepiej przygotowani do opiekowania się małymi dziećmi, do ich uczenia niż ci, którzy uczą w szkole" - uważa lider SLD.

B. premier pytany o dwóch posłów PSL: Eugeniusza Kłopotka i Andrzeja Dąbrowskiego, którzy wbrew klubowej dyscyplinie, poparli referendum, ocenił, że koalicja rządząca nie ma się czym martwić. "Jest grupa uciekinierów z Ruchu Palikota i to jest dodatkowe zabezpieczenie dla interesów koalicji" - powiedział szef Sojuszu.

Jak dodał on sam wyrzuciłby posłów z klubu. "Ja bym podjął stosowne sankcje, dlatego że jeżeli klub podejmuje decyzję o dyscyplinie, to każdy, kto robi inaczej, sam dobrowolnie rezygnuje z przynależności do tego klubu" - powiedział Miller.

W piątkowym głosowaniu wzięło udział 454 posłów. Wniosek o przeprowadzenie referendum poparło 222 posłów, 232 - było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Bezwzględna większość głosów konieczna do przyjęcia wniosku wynosiła 228 posłów.(PAP)

mkr/ mok/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.