Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministrowie SZ Polski i Ukrainy rozmawiali m.in. o Julii Tymoszenko

0
Podziel się

O polsko-ukraińskich relacjach, w tym m.in. o sprawie Julii Tymoszenko,
rozmawiali w środę w Krasiczynie (Podkarpackie) ministrowie spraw zagranicznych Polski Radosław
Sikorski i Ukrainy Kostiantyn Hryszczenko.

bCZHrBXF

O polsko-ukraińskich relacjach, w tym m.in. o sprawie Julii Tymoszenko, rozmawiali w środę w Krasiczynie (Podkarpackie) ministrowie spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i Ukrainy Kostiantyn Hryszczenko.

Szef ukraińskiej dyplomacji powiedział na konferencji prasowej, że przedstawił Sikorskiemu "kroki, jakie podejmuje strona ukraińska w zakresie zabezpieczenia medycznego i warunków pobytu (Tymoszenki)". "A także kierunki rozwiązania tej sprawy na płaszczyźnie prawnej" - dodał.

Sikorski odnosząc się do tej sprawy zaznaczył, że Ukraina to wielki europejski naród i umowa stowarzyszeniowa z UE, której treść wynegocjowano podczas polskiej prezydencji, ma być tego wyrazem.

bCZHrBXH

"Ukraina sama wie, co najlepiej służy jej interesom i to ona podejmie decyzję czy stworzyć warunki, żeby ta umowa mogła być podpisana, czy nie. Będzie miała w tym dziele przyjaciół. Kluczowym wydarzeniem w tej kwestii będą jesienne wybory parlamentarne na Ukrainie" - dodał.

Julia Tymoszenko została skazana w ubiegłym roku za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok wywołał niezadowolenie na Zachodzie, który uważa, że była premier została ukarana za podjęcie decyzji politycznej. Sprawa b. premier popsuła stosunki dyplomatyczne Ukrainy z UE. Uniemożliwiła również podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią. (PAP)

huk/ par/ gma/

bCZHrBYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)