Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pływanie
24.07.2011 16:09

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym. Prezydent gościem treningu

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził dziś Augustów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Augustów, gdzie przyglądał się przygotowaniom do XVI Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. _ - Ważne, żeby nie pływać z byle kim _ - żartował prezydent.

Bronisław Komorowski zna okoliczne tereny, bo w pobliskiej Budzie Ruskiej ma domek letniskowy.

Były burmistrz Augustowa, obecnie poseł PO Leszek Cieślik, jeden z pomysłodawców imprezy, podkreślił, że mistrzostwa to świetny sposób na promocję turystycznych walorów miasta i całego regionu. Mistrzostwa - mówił - ściągają co roku do Augustowa wielu turystów. Jak dodał, według jego szacunków w tym roku zmaganiom przygląda się kilkanaście tysięcy ludzi.

_ - Prezydent ze względu na swoje obowiązki, popołudniowy wyjazd na Kaukaz, nie mógł pozostać na dłużej, był tylko na początku imprezy _ - powiedział Cieślik. Jak relacjonował, Komorowski, nawiązując do nazwy zawodów - Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym _ - Co ma pływać nie utonie _ - zażartował: _ tylko ważne, żeby nie pływać z byle kim _.

_ - To zabawa, która przysparza wiele radości. Żeby pływać na byle czym, trzeba coś bardzo ciekawego wymyślić i widać, że Polacy pod tym względem mają ogromne talenty, wymyślają różne konstrukcje, które na dodatek jeszcze pływają, co samo w sobie jest osiągnięciem _ - mówił z kolei Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Polskiego Radia Białystok, organizatora zawodów.

| Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym _ Co ma pływać nie utonie _ to impreza organizowana przez Polskie Radio Białystok już po raz szesnasty. Uczestnicy zawodów tradycyjnie walczą o Puchar Prezesa Radia Białystok, pula nagród wynosi 24 tys. zł. W tym roku do rywalizacji, której areną będzie rzeka Netta, stanęło ponad 30 załóg. |
| --- |

Tagi: pływanie, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz