Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Młode wilki z Niemiec w białostockim Akcencie ZOO

0
Podziel się

Trzy młode wilki z parku wilczego w Niemczech przyjechały w środę do
białostockiego miniogrodu zoologicznego. Niebawem dołączą do wilka Silvana, który jest już w zoo.

bEpZOjhN

Trzy młode wilki z parku wilczego w Niemczech przyjechały w środę do białostockiego miniogrodu zoologicznego. Niebawem dołączą do wilka Silvana, który jest już w zoo.

Akcent ZOO w Białymstoku zajmuje ok. 3 ha powierzchni, zostało otwarte w latach 60. Ogród niedawno przeszedł modernizację, w ramach której, oprócz nowych wybiegów dla zwierząt i woliery dla ptaków, wybudowano nowe ścieżki, wydzielono też miejsce na tzw. baby zoo, gdzie dzieci mogą obserwować małe zwierzęta.

Dwie wilcze samice i jeden samiec, po długim oczekiwaniu, w końcu dotarły do Białegostoku - poinformował PAP w środę dyrektor departamentu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku Andrzej Korolski. Dodał, że pierwotnie miały one przyjechać we wrześniu.

bEpZOjhP

Wilki w połowie czerwca urodziły się w wilczym parku w Perleberg koło Berlina. Karolski powiedział, że wilki w tym parku żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych, nie mają kontaktu z ludźmi. Mówił, że zwierzęta było można zabrać dopiero po przestaniu karmienia ich przez matkę. Jednak - jak dodał - ponieważ wilki żyją w warunkach półdzikich, pracownicy parku mieli problem ze złapaniem ich. Po schwytaniu, zwierzęta przez jakiś czas musiały przebywać w pomieszczeniu zamkniętym, by - jak zauważył Karolski - nie stresowały się podczas transportu.

Wilki przyjechały w środę rano i od razu wypuszczono je na wybieg. Karolski powiedział, że na razie są wystraszone, ale z zainteresowaniem obserwują i badają nowy teren.

Na wybiegu obok nich biega młody wilk Silvan, który trafił do Akcentu ZOO pod koniec września. Docelowo wilki mają być połączone i razem tworzyć stado, między zwierzętami jest różnica kilku miesięcy. Karolski mówił, że Silvan łasi się do swoich nowych sąsiadów, ale na razie wilki na niego warczą. Dodał, że za 2-3 tygodnie pracownicy zoo będą starać się połączyć stado.

W białostockich ogrodzie mają znajdować się zwierzęta rodzime, które występują w polskich lasach. Wilki to kolejne drapieżniki w tym miejscu, obok żbików i niedźwiedzi. Karolski powiedział, że w planach jest też sprowadzenie w przyszłości rysi. (PAP)

bEpZOjhV

swi/ mki/ as/

bEpZOjiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)