Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniej pociągów PKP Intercity od 1 czerwca

0
Podziel się

PKP Intercity likwiduje od 1 czerwca 24 pociągi, a w przypadku kolejnych 20
skraca trasę - poinformował we wtorek PAP rzecznik przewoźnika Paweł Ney.

bEhnECEl

PKP Intercity likwiduje od 1 czerwca 24 pociągi, a w przypadku kolejnych 20 skraca trasę - poinformował we wtorek PAP rzecznik przewoźnika Paweł Ney.

PKP Polskie Linie Kolejowe zwróciły się na początku maja do PKP Intercity o przygotowanie listy najbardziej nierentownych pociągów do likwidacji. Przewoźnik zalega PKP PLK ok. 180 mln zł za dostęp do torów, musi więc ograniczyć liczbę pociągów.

"Część pociągów Express InterCity oraz Tanich Linii Kolejowych zostanie odwołana lub pojedzie w skróconych relacjach" - podkreślił Ney.

bEhnECEn

Od 1 czerwca zostanie odwołany m.in. pociąg TLK relacji Bydgoszcz-Chełm na odcinku Lublin-Chełm-Lublin, a także relacji Kostrzyń-Warszawa Wschodnia na trasie Kostrzyń-Poznań Główny-Kostrzyn.

Ponadto PKP Intercity zapowiedziało odwołanie m.in. pociągu TLK relacji Katowice-Wisła Głębce, Kostrzyn-Krzyż, Lublin-Wrocław Główny, Łódź Fabryczna-Warszawa Wschodnia. W przypadku Express InterCity są to m.in. pociągi jadące na trasie: Gdynia Główna-Warszawa Zachodnia, Kołobrzeg-Warszawa Zachodnia.

PKP Intercity poinformowało, że na stronie spółki oraz na dworcach kolejowych można uzyskać szczegółowe informacje o ograniczeniu pociągów i zmianach w rozkładzie.

PKP Intercity uruchamia kilkaset pociągów dziennie, w tym ponad 400 pod marką Tanich Linii Kolejowych. (PAP)

bEhnECEt

dol/ pad/ mow/

bEhnECEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)