Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
modlitwa
20.04.2008 16:31

Modlitwa Benedykta XVI na nowojorskim Ground Zero

Podczas niedzielnej wizyty na Ground Zero w Nowym Jorku papież Benedykt XVI odmówił modlitwę za wszystkich, którzy zginęli w zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku, rodziny ofiar i ratowników. Modlił się też o pokój na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas niedzielnej wizyty na Ground Zero w Nowym Jorku papież Benedykt XVI odmówił modlitwę za wszystkich, którzy zginęli w zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku, rodziny ofiar i ratowników. Modlił się też o pokój na świecie.

Oto tekst papieskiej modlitwy:

"O Boże miłości, współczucia i pojednania, skieruj swe spojrzenie na nas, lud wielu wiar i rozlicznych tradycji, którzy zgromadziliśmy się dzisiaj w tym miejscu, scenerii niewiarygodnej przemocy i boleści.

Prosimy Cię, abyś w swej dobroci dał światłość i pokój wieczny tym wszystkim, którzy umarli w tym miejscu - pierwszym bohaterskim ratownikom: naszym strażakom, funkcjonariuszom policji, pracownikom służb ratowniczych i kapitanatu portu, wraz z wszystkimi niewinnymi mężczyznami i kobietami, ofiarami tej tragedii tylko dlatego, że ich praca i służba przywiodły ich tu 11 września 2001 roku.

Prosimy Cię, abyś w swym współczuciu przyniósł uzdrowienie tym, którzy z powodu swej obecności tu owego dnia, znoszą rany i choroby. Wylecz też cierpienia rodzin pozostających w żałobie i tych, którzy stracili w tej tragedii drogie osoby. Daj im siłę do kontynuowania życia z odwagą i nadzieją.

Wspominamy też tych, którzy znaleźli śmierć, rannych oraz tych, którzy stracili swych bliskich w tym samym dniu w Pentagonie i w Shanksville w Pensylwanii.

Nasze serca przyłączają się do ich serc, a nasza modlitwa obejmuje ich ból i cierpienie.

Boże pokoju, przynieść Twój pokój naszemu pełnemu przemocy światu: pokój w sercach wszystkich mężczyzn i kobiet i pokój między narodami ziemi.

Naprowadź na Twoją drogę miłości tych, których serce i umysł strawiła nienawiść.

Boże zrozumienia, przybici ogromnym wymiarem tej tragedii szukamy Twego światła i Twego przewodnictwa, gdy stoimy w obliczu trak straszliwych wydarzeń.

Tym, którym życie zostało oszczędzone, pozwól żyć tak, aby życia tu stracone nie poszły na marne. Pociesz nas i pokrzep, umocnij w nadziei i daj nam mądrość i odwagę, byśmy niestrudzenie pracowali na rzecz świata, na którym autentyczny pokój i miłość królować będą między narodami i w sercach wszystkich". (PAP)

sw/ ro/

Tagi: modlitwa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz