Notowania

lech kaczyński
27.09.2008 16:46

MON zapomniało o zaproszeniu dla prezydenta

MON nie wysłało do Lecha Kaczyńskiego zaproszenia na największe ćwiczenia wojskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Ministerstwo Obrony Narodowej nie wysłało do prezydentaLecha Kaczyńskiegozaproszenia na największe ćwiczenia wojskowe w tym roku, donosi Rzeczpospolita.

Chodzi o manewry _ Anakonda 2008 _. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego,Władysław Stasiakzapowiedział, że zwróci się do ministra obrony narodowej, by wyjaśnił tę sprawę.

Z informacji _ Rzeczpospolitej _ wynika, że zaproszenie dla prezydenta było przygotowane na długo przed ćwiczeniami. Ich wysłaniem miał się zająć sekretariat ministra Klicha. Nie zrobił tego.

Zdaniem byłego szefa Kancelarii Prezydenta i ministra obrony narodowejAleksandra Szczygły, zaproszenie zostało nie wysłane celowo a cała sprawa to _ ogromny skandal _.

Dziennik poprosił o wyjaśnienia Roberta Rochowicza, rzecznika prasowego MON. Nie odpowiedział jednak na maile, milczał też jego telefon komórkowy. Departament Prasowo-Informacyjny ministerstwa stwierdził, że tylko rzecznik może odpowiedzieć pytania. Rochowicz w piątek miał towarzyszyć ministrowi Klichowi podczas wizyty na Słowacji.

Ćwiczenia _ Anakonda _ odbywają się co dwa lata. Uczestniczy w nim kilka tysięcy żołnierzy. Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie przygotowania polskiej armii do obrony granic.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz