Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Moskwa liczyła na to, że Polska wyda Zakajewa

0
Podziel się

Rosyjskie media o decyzji polskiego sądu w sprawie Zakajewa.

Moskwa liczyła na to, że Polska wyda Zakajewa
(PAP/EPA)
bEggPCet

Ahmed Zakajew na wolności będzie czekał na decyzję w sprawie swojej ekstradycji - podają media w Rosji, informując o decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie.

Agencja ITAR-TASS podkreśliła, że wobec Zakajewa nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych - takich, jak poręczenie czy kaucja. Agencja przypomniała, że rzeczniczka prokuratury Monika Lewandowska oświadczyła wcześniej, że w stosunku do Zakajewa należy zastosować najsurowszy środek, czyli areszt.

Także państwowa telewizja Rossija zaznaczyła, że Zakajew, _ emisariusz czeczeńskich bojowników , został wypuszczony na wolność bez żadnej kaucji. - Prokuratura po przesłuchaniu Zakajewa prosiła sąd o aresztowanie go na maksymalnie dopuszczalny okres czterdziestu 40 dni _ - przekazała stacja.

bEggPCev

Inna państwowa telewizja, Kanał 1, określając Zakajewa jako _ emisariusza czeczeńskich separatystów _, zauważyła natomiast, że nikt nie będzie mógł przeszkodzić mu w wyjeździe z Polski. Stacja dodała, iż _ swój werdykt sąd uzasadnił tym, że w Wielkiej Brytanii Zakajewowi przyznano status uchodźcy, który obowiązuje na całym terytorium Unii Europejskiej _.

Agencja RIA-Nowosti przytoczyła wypowiedź Zakajewa, który po wyjściu z sądu oznajmił, że nie chce prowadzić antyrosyjskiej kampanii. _ - Polska wybrała drogę normalizacji stosunków z Rosją, swoim wielkim sąsiadem. Jednak powinniśmy się starać, by również Rosja stała się normalnym państwem _ - oświadczył czeczeński polityk.

Radio Echo Moskwy zauważyło z kolei, że _ w Moskwie liczono na to, że Polska wyda go Rosji _.

bEggPCeW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)