Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opóźnienia na kolei
03.02.2012 13:17

Mróz powoduje awarie i opóźnienia pociągów

Mróz utrudnia ruch kolejowy w całej Polsce. Niskie temperatury powodują kłopoty z taborem, pękanie szyn i awarie sieci trakcyjnej. W zależności od tego, jak poważna jest awaria, pociągi mogą się opóźniać od kliku do kilkudziesięciu minut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Mróz utrudnia ruch kolejowy w całej Polsce. Niskie temperatury powodują kłopoty z taborem, pękanie szyn i awarie sieci trakcyjnej. W zależności od tego, jak poważna jest awaria, pociągi mogą się opóźniać od kliku do kilkudziesięciu minut.

Jak poinformował PAP rzecznik zarządzającej torami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki, największe opóźnienie pociągu w piątek to trzy godziny. _ W całym kraju w pogotowiu jest ok. trzech tysięcy naszych pracowników. Jak tylko dojdzie do awarii, staramy się reagować jak najszybciej i jak najsprawniej ją usunąć _ - zapewnił rzecznik. Dodał, że naprawienie pękniętej szyny trwa na ogół ok. 1-2 godzin, trochę dłużej zajmuje naprawienie zerwanej albo przepalonej sieci trakcyjnej.

Rzecznik wyjaśnił, że utrudnienia występują punktowo w całym kraju. Między inymi pociągi kursujące na szlaku Kutno-Witonia mogą mieć od 30 do 60 minut opóźnienia, z powodu pękniętej szyny. Podobne problemy są na trasie Łuków-Dąbrowa Oleśnicka. Tam pociągi pasażerskie skierowano objazdem przez Oleśnicę, a przewidywane opóźnienia wynoszą do 40 minut. Rano sporo zamieszania w ruchu kolejowym w Łodzi spowodowało zerwanie sieci trakcyjnej - pociągi kursowały objazdem z pominięciem stacji Łódź Widzew. Po kilku godzinach awarię usunięto.

W nocy z czwartku na piątek PKP PLK zwiększyły zespoły pogotowia technicznego i zmobilizowały dodatkowe. Ponadto w dziewięciu lokalizacjach przygotowano dodatkowe lokomotywy spalinowe i elektryczne, które są wykorzystywane do odholowania pociągu z trasy w sytuacji uszkodzenia sieci trakcji elektrycznej lub taboru. Podobne środki zaradcze będą też podjęte w nocy z piątku na sobotę.

Czytaj o wiadomościach z kolei w Money.pl
PKP zamarza. Opóźnienia od 60 do 90 minut Mróz utrudnia ruch na kolei. Zazwyczaj za opóźnienia odpowiedzialne zerwane trakcje.
Tyle w tym roku stracą Przewozy Regionalne Prezes spółki Małgorzata Kuczewska-Łaska powiedziała, że ten wynik może być jednak lepszy, zwłaszcza że po 10 miesiącach 2011 r. spółka zanotowała 25 mln zł zysku.
Pociąg się spóźnia? Żądaj zwrotu za bilet Masz do tego prawo nawet wtedy, gdy przejechałeś połowę trasy. Sprawdź, gdzie zgłosić się po pieniądze.
Tagi: opóźnienia na kolei, mróz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz